Przejdź do głównej części

Memoriał Szachowy Stanisława Szeląga i Alfreda Czarnoty

adminek 13 lis 2009 2:17

      11 Listopada odbył się Memoriał Szachowy Stanisława Szeląga i Alfreda Czarnoty. Turniej był rozgrywany tempem P-15. Z naszego klubu grała czwórka zawodników – m Edyta Kupczyk, FM Krzysztof Bulski, Damian oraz Konrad Graczykowie.

      

      Od początku turnieju prowadził FM Krzysztof Bulski (8/9), po drodze remisując jedynie z IM Marcinem Tazbirem (8/9). Jednak remis w ostatniej rundzie z FM Jackiem Flisem (6,5/9) trochę pechowo pozbawił go pierwszego miejsca, gdyż IM Tazbir, mając 0,5 punktu straty do Bulskiego, wygrał ostatnią partię i lepszą wartościowością wskoczył na 1 miejsce. Trzeci był zawodnik gospodarzy – Piotr Piesik (7/9). Dobrze zagrała m Edyta Kupczyk (6/9). Niestety zabrałko Jej trochę szczęścia w ostatniej rundzie, gdyż przegrana z Piotrem Piesikiem zepchnęła Ją na 11 pozycję(pierwsze nienagrodzone miejsce), a przy wygranej byłaby samodzielne trzecia.

Damian Graczyk (6/9) zajął niezłe 13 miejsce, natomiast Jego brat – Konrad (5/9) wypadł trochę gorzej i zajął 37 miejsce.

 

      Należy także nadmienić, że na turnieju została oficjalnie przedstawiona praca magisterska Edyty Kupczyk na temat szachów w Polsce. Jest to jedna z niewielu tego typu prac w Polsce.

 

Gratulujemy świeżo upieczonej p. mgr Edycie!

     

Oficjalna strona turnieju: