Przejdź do głównej części

TURNIEJ SZACHOWY P – 15 z okazji Święta Niepodległości – Jaworzno

adminek 10 lis 2009 12:02

      8 Listopada odbył się Turniej Szachów Szybkich P-15 z okazji Święta Niepodległości w klubie "Niko" w Jaworznie. Zawodnicy byli podzieleni na 2 grupy – w gr.B grali Juniorzy do lat 14, natomiast w gr.A Juniorzy starsi oraz Seniorzy. 

     

      W gr.A pewnie zwyciężył IM Marcin Tazbir (7,5/9), prowadząc od początku do końca.

2 miejsce zajął GM Mikhail Kozakov(7/9) , który mógł zagrozić zwycięzcy w 7 rundzie – jednak w gorszej pozycji IM Tazbir twardą obroną doprowadził do remisu i nie dał sobie odebrać

1 miejsca. Trzecie miejsce zajał Mateusz Kuzioła (6,5/9). Hetman reprezentowali Anna Mazur oraz FM Krzysztof Bulski. Dobrze wypadła Anna Mazur, która na trudnym dystansie zdobyła 3,5/9. Udało Jej się wygrać z bardziej utytułowanymi zawodnikami – zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. FM Krzysztof Bulski(6/9) zajął 7 miejsce – podstawka w 6 rundzie z FM Piotrem Muletem oraz przegrana w 8 z GM Mikhailem Kozakovem zadecydowały o średnim wyniku.

     

      W gr.B wygrał zawodnik z Chrzanowa – Szymon Drop (8/9), drugi był reprezentant gospodarzy – Maurycy Rudol (7,5/9). Dobrze zagrał nasz reprezentant Bartłomiej Mazur (7/9) , który zajął 3 miejsce – Gratulujemy! Z naszego klubu grało jeszcze dwoje zawodników – Monika Łapaj oraz Rafał Jobda, którzy zdobyli po 5 punktów i zajęli odpowiednio miejsca: 19 oraz 20.

 

Wyniki można obejrzeć na stronach turnieju.

 

Strona turniej – gr.A i gr.B: