Przejdź do głównej części

XIV Turniej Szachowy im. Emila Oleja – Katowice Podlesie

adminek 10 Lis 2009 11:42

       W sobotę 7 Listopada odbył się XIV Turniej Szachów błyskawicznych im. Emila Oleja w dzielnicy Podlesie w Katowicach. Nasz Klub reprezentowało 3 zawodników: FM Krzysztof Bulski , k Zbigniew Kwiecień oraz posiadający II kat. Maciej Sowa .

 

       W turnieju pewnie zwyciężył Arcymistrz z Ukrainy – GM Mikhail Kozakow (13/15). Dobrze wypadł FM Krzysztof Bulski , który z dorobkiem 12 z 15 zajął samodzielnie 2 miejsce. 3 był kolejny Gość zza wschodniej granicy – IM Oleg Kalinin. Maciej Sowa (8/15) oraz k Zbigniew Kwiecień (7,5/15) zajęli odpowiednio 25 i 26 miejsce.

 

Oficjalna strona turnieju:

 

Wyniki można zobaczyć w całym artykule lub na stronie turnieju.

 

M-ce Nr Tyt. Nazwisko Imię Fed. Elo Rank Klub Pkt. MBch. Bch. L.Z.
1 2 GM Kozakov, Mikhail UKR 2437 2437 Ukraina 13.0 119.50 138.50 12
2 3 FM Bulski, Krzysztof POL 2416 2416 KSz HetMaN Szopienice Katowice 12.0 119.00 139.00 10
3 4 IM Kalinin, Oleg UKR 2366 2366 LKS Pasjonat Dankowice 11.5 120.00 139.00 10
4 1 IM Tazbir, Marcin POL 2497 2497 BKSz Prokonex Brzeg 11.0 121.00 141.50 10
5 5 FM Motyka, Michał POL 2365 2365 LKS Pasjonat Dankowice 11.0 120.50 140.00 11
6 6 FM Mulet, Piotr POL 2352 2352 TMS Roszada Gliwice 10.0 120.50 140.50 9
7 8 k Raszka, Janusz POL 2249 2249 LKS Pasjonat Dankowice 9.0 121.00 141.50 8
8 27 I Smołka, Marcin POL 1876 1876 MKSz Rybnik 9.0 115.00 134.00 9
9 15 I++ Sapeta, Robert POL 2098 2098 GKS Pniówek-74 Pawłowice Śl. 9.0 114.00 133.00 9
10 24 I+ Świech, Piotr POL 1943 1943 AKS Mikołów 9.0 105.00 122.50 8
11 12 k Osipow, Nikołaj POL 2166 2166 Mysłowice 9.0 104.00 120.00 8
12 23 I Radzikowski, Dawid POL 1954 1954 UKS Mat Zabrze-Grzybowice 9.0 101.50 115.00 9
13 25 I Kastelik, Adrian POL 1942 1942 AKS Mikołów 8.5 116.50 131.50 8
14 14 WFM Guzik, Jolanta POL 2112 2112 JKSz MCKiS Jaworzno 8.5 114.00 132.50 8
15 22 I+ Siedliński, Piotr POL 2000 2000 JKSz MCKiS Jaworzno 8.5 107.00 125.50 7
16 28 II Kasperek, Krzysztof POL 1863 1863 UKS Trójka SP3 Chrzanów 8.5 102.00 115.50 7
17 10 k Zowada, Kazimierz POL 2169 2169 JKSz MCKiS Jaworzno 8.0 125.00 145.50 8
18 9 k+ Stachańczyk, Jacek POL 2242 2242 JKSz MCKiS Jaworzno 8.0 113.50 133.50 8
19 11 I++ Surman, Martin POL 2168 2168 UKS Pałac Młodzieży Katowice 8.0 109.50 128.00 6
20 20 I+ Wiewióra, Eneasz POL 2023 2023 PSSz Pszczyna 8.0 109.00 123.50 8
21 46 III Wielek, Thomas POL 0 1600 UKS 21 Podlesie 8.0 105.50 124.50 8
22 19 I++ Milanowski, Jan POL 2049 2049 GKS Pniówek-74 Pawłowice Śl. 8.0 102.00 118.00 7
23 21 k Błasiak, Mirosław POL 2003 2003 AKS Mikołów 8.0 101.00 116.50 7
24 17 I+ Więcek, Paweł POL 2058 2058 PSSz Pszczyna 8.0 96.50 113.50 7
25 40 II Sowa, Maciej POL 0 1800 KSz HetMaN Szopienice Katowice 8.0 89.00 100.00 7
26 13 k Kwiecień, Zbigniew POL 2157 2157 KSz HetMaN Szopienice Katowice 7.5 102.50 114.00 7
27 26 I Gałyga, Jozef POL 1880 1880 Tychy 7.5 100.50 115.00 6
28 35 I Willner, Aleksander POL 0 2000 START Katowice 7.5 97.50 112.00 7
29 30 II Szczecina, Kamil POL 1712 1712 ChTS Chorzów 7.5 97.00 115.00 7
30 16 I Kobiela, Marek POL 2097 2097 Pawłowice Śląskie 7.5 97.00 114.00 5
31 54   Wnorowski, Andrzej POL 0 1000 Bzie 7.5 90.50 101.50 6
32 34 III Drela, Michał POL 1431 1431 AKS Mikołów 7.5 88.00 100.25 7
33 37 II Walter, Szymon POL 0 1800 UKS 21 Podlesie 7.5 87.00 97.50 7
34 38 II Stryjski, Kazimierz POL 0 1800 KS Unia Bieruń Stary 7.0 100.50 111.50 7
35 33 II Kwaśniewski, Paweł POL 1478 1478 KSz Górnik Lędziny 7.0 97.00 112.50 7
36 18 I Gondzik, Dawid POL 2054 2054 KSz Górnik Lędziny 7.0 93.00 110.50 7
37 29 I Muc, Zbigniew POL 1835 1835 ChTS Chorzów 7.0 87.00 102.00 7
38 41 II Kasperek, Kinga POL 0 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 7.0 85.50 96.50 6
39 36 II Dudzik, Piotr POL 0 1800 UKS 21 Podlesie 7.0 85.00 95.50 6
40 43 III Mulet, Mateusz POL 0 1600 PSSz Pszczyna 7.0 77.50 87.50 6
41 32 III Dzierżak, Radosław POL 1608 1608 MKSz Diagonalia Imielin 6.5 96.50 113.00 6
42 45 III Beczała, Paweł POL 0 1600 UKS 21 Podlesie 6.5 94.50 105.50 5
43 39 II Jakubas, Wojciech POL 0 1800 UKS 21 Podlesie 6.5 88.50 99.00 6
44 42 III Świech, Przemysław POL 0 1600 AKS Mikołów 6.5 86.00 97.00 5
45 31 III Kostrzewski, Jakub POL 1629 1629 UKS 21 Podlesie 6.5 85.00 98.00 4
46 51 IV Kuczera, Jakub POL 0 1400 UKS 21 Podlesie 6.5 79.00 89.50 5
47 49 III Gredka, Dominika POL 0 1400 ChTS Chorzów 6.0 77.00 87.00 5
48 48 III Trendota, Karolina POL 0 1400 AKS Mikołów 6.0 74.50 84.00 5
49 44 III Chmura, Wojciech POL 0 1600 UKS 21 Podlesie 6.0 73.50 83.00 4
50 50 IV Szczygłowski, Rafał POL 0 1400 ChTS Chorzów 3.0 75.00 85.50 2
51 53   Kisiel, Arkadiusz POL 0 1000 UKS 21 Podlesie 3.0 75.00 84.00 2
52 52   Piechota, Karol POL 0 1000 UKS 21 Podlesie 2.5 75.00 85.00 1
53 47 III Trzeciak, Martyna POL 0 1400 ChTS Chorzów 2.0 76.50 87.00 1
54 7 k+ Piesik, Piotr POL 2270 2270 UKS Hetman Częstochowa 0.0 0.00 3.50 0