Przejdź do głównej części

Turniej Szachowy Karvina 2009

adminek 14 Lip 2009 1:38

12.07 zakończył się Międzynarodowy Turniej Szachowy Karvina 2009. Zwycięzcą został

GM Milko Popchev, który od początku objął prowadzenie i remisując 2 ostatnie partie pewnie zajął 1 lokatę. Nasz reprezentant FM Krzysztof Bulski podzielił dobre 2-3 miejsce, przegrywając wartościowością z IM Marcinem Tazbirem. Z powodu dość pechowego kojarzenia w ostatniej rundzie FM Krzysztof Bulski niestety nie zrobił normy na mistrza międzynarodowego, gdyż zabrakło mu jednej obcej federacji..

 

Po 8 rundzie rozgrywany był turniej szachów błyskawicznych – Grado Cup 2009. Medaliści turnieju głównego zdominowali także turniej blitza, jednak kolejność była odwrotna:

 

1. FM Krzysztof Bulski 16,5/20

2. IM Marcin Tazbir     16/20

3. GM Milko Popchev   14/20 

 

Wyniki można zobaczyć w całym artykule.

 

Oficjalna strona turnieju:

Strona z wynikami:

k.
 
 
Name
FED
RtgI
RtgN
Club/City
Pts.
 TB1 
 TB2 
1
BUL
GM
Popchev Milko
BUL
2459
0
 
7,5
39,5
40,5
2
POL
IM
Tazbir Marcin
POL
2500
0
 
7,0
39,0
35,5
3
POL
FM
Bulski Krzysztof
POL
2392
0
HetMaN Katowice Szopienice
7,0
37,5
34,0
4
RUS
GM
Ivanov Mikhail M
RUS
2469
0
 
6,5
40,0
34,0
5
CZE
FM
Olsar Jaroslav
CZE
2247
2285
Jäkl Karviná
6,5
36,5
31,5
6
CZE
IM
Klima Lukas
CZE
2420
2427
1. Novoborsky Sk
6,0
42,0
32,5
7
CZE
FM
Lys Josef
CZE
2207
2176
Jäkl Karviná
6,0
39,5
33,0
8
RUS
IM
Kireev Aleksei
RUS
2389
0
 
6,0
38,0
32,0
9
CZE
FM
Sobek Jaroslav
CZE
2261
2310
Jäkl Karviná
6,0
38,0
31,0
10
CZE
FM
Malinovsky Karel
CZE
2367
2357
Agentura 64 Grygov
6,0
37,5
31,5
11
POL
FM
Kocwin Bartosz
POL
2254
0
 
6,0
36,0
32,0
12
CZE
 
Pecha Tomas
CZE
2213
2231
Beskydská Sachová Skola O
6,0
34,0
27,0
13
CZE
 
Pilch Roman
CZE
2154
2197
Tz Trinec
5,5
38,0
29,0
14
SVK
IM
Stockova Zuzana
SVK
2413
0
KDV Kezmarok
5,5
36,0
28,5
15
CZE
 
Cupek Martin
CZE
2038
2058
So Tj Sokol Mosty U Jablù
5,5
34,5
24,0
16
CZE
FM
Zabystrzan Pavel
CZE
2299
2306
Sk Slavia Orlova
5,5
34,0
27,5
17
POL
FM
Helis Tadeusz
POL
2291
0
 
5,5
32,0
29,5
18
SVK
IM
Kantorik Marian
SVK
2383
0
Sk Slavoj Poruba
5,0
39,5
30,5
19
CZE
IM
Talla Vladimir
CZE
2483
2453
Sachový Klub Geofin Ostra
5,0
39,0
30,0
20
POL
FM
Motyka Michal
POL
2396
0
 
5,0
38,0
30,5
21
RUS
IM
Pakhomov Alexey
RUS
2439
0
 
5,0
37,0
30,5
22
CZE
 
Rabatin Jakub
CZE
2175
2185
Beskydská Sachová Skola O
5,0
33,5
25,0
23
POL
WIM
Szczepkowska-Horowska Karina
POL
2327
0
 
5,0
33,0
27,0
24
GER
 
Soltau Achim
GER
1955
0
 
5,0
33,0
23,0
25
CZE
IM
Sikora-Lerch Jan
CZE
2221
2200
Tz Trinec
5,0
32,0
26,0
26
CZE
 
Olsarova Tereza
CZE
2127
2128
Sk Slavia Orlova
5,0
32,0
24,5
27
GER
 
Neumann Joachim
GER
2191
0
 
5,0
31,5
24,5
28
CZE
 
Zwardon Vojtech
CZE
2231
2227
Jäkl Karviná
5,0
31,0
26,0
29
CZE
 
Zimniok Lubomir
CZE
2094
2094
Jäkl Karviná
5,0
30,5
24,0
30
CZE
 
Maroszczyk Wieslaw
CZE
2026
2040
Tz Trinec
5,0
28,5
20,5
31
CZE
 
Mrazek Lumir
CZE
2149
2125
Sk Slavia Orlova
4,5
35,5
27,0
32
CZE
 
Olsar Zdenek
CZE
2065
2067
Sk Slavia Orlova
4,5
33,5
24,5
33
CZE
 
Kawulok Marek
CZE
1931
2032
Tz Trinec
4,5
31,5
22,5
34
CZE
 
Miturova Magdalena
CZE
1971
2056
Beskydská Sachová Skola O
4,5
31,0
21,0
35
CZE
 
Borovicka Bohumil
CZE
2002
2023
Tj Morkov
4,5
31,0
20,5
36
CZE
 
Kvicala Miroslav
CZE
2071
2093
Tz Trinec
4,5
30,0
22,0
37
SVK
 
Jacko-Jun Vladimir
SVK
2079
0
Liptovska sachova skola
4,5
28,5
20,0
38
CZE
 
Durcak Zdenek
CZE
2001
1984
Jäkl Karviná
4,5
28,5
19,5
39
CZE
 
Tyn Marek
CZE
1713
1786
Tj Slovan Havirov
4,5
25,0
18,0
40
CZE
 
Vysoglad Petr
CZE
2051
2039
Beskydská Sachová Skola O
4,0
34,0
24,5
41
CZE
 
Stehlik Jiri
CZE
2049
2051
Sokol Kolin
4,0
34,0
23,5
42
CZE
 
Reznicek Marcel
CZE
2043
2035
Slavia Havírov
4,0
32,5
22,0
43
CZE
 
Didi Jan
CZE
2053
2032
Tj Mittal Ostrava
4,0
31,0
23,0
44
CZE
 
Kopta Jiri
CZE
1970
2004
Sk Slavia Orlova
4,0
31,0
22,0
45
CZE
 
Snopek Jiri
CZE
1913
1836
Sk Svinov
4,0
31,0
20,0
46
CZE
 
Radecki Petr
CZE
2066
2026
Sk Inter-Petrovice
4,0
30,5
23,0
47
CZE
 
Szotek Josef
CZE
1993
1963
Jäkl Karviná
4,0
30,5
19,0
48
CZE
 
Cervenka Roman
CZE
1913
1929
Tj Slovan Havirov
4,0
27,5
17,0
49
CZE
 
Tyn Ondrej
CZE
1848
1782
Tj Mittal Ostrava
3,5
32,0
19,0
50
CZE
 
Polak Radim
CZE
1982
1899
Viktorie Bohumin
3,5
30,5
19,5
51
CZE
 
Konecny Vladimir
CZE
1894
1924
Jäkl Karviná
3,5
28,5
16,5
52
CZE
 
Lipus Drahomir
CZE
1528
1627
Os Rychvald
3,5
28,5
16,0
53
CZE
 
Tretina Zdenek
CZE
1828
1821
Vokd Poruba
3,5
26,5
16,0
54
CZE
 
Mrazek Roman
CZE
1747
1853
Jäkl Karviná
3,5
26,5
15,5
55
CZE
 
Havelka Ondrej
CZE
0
0
Beskydská Sachová Skola O
3,5
26,0
15,0
56
CZE
 
Krajcovic Filip
CZE
1752
1778
Jäkl Karviná
3,5
26,0
12,0
57
CZE
 
Broda Michal
CZE
1855
1908
Jäkl Karviná
3,5
24,0
14,0
58
CZE
 
Nytra Petr
CZE
0
1575
Sk Slavia Orlova
3,5
23,0
12,0
59
CZE
 
Charouz Jaroslav
CZE
0
1764
Fima Csob
3,5
21,0
11,5
60
CZE
 
Brazina David
CZE
1952
1990
Tj Mittal Ostrava
3,0
30,0
17,5
61
CZE
 
Geffert Michal
CZE
1977
1980
Baník Havírov
3,0
29,5
16,0
62
CZE
 
Eichler Gustav
CZE
1638
1597
Tj Slovan Havirov
3,0
23,0
10,5
63
CZE
 
Rusin Tomas
CZE
0
1646
Jäkl Karviná
3,0
22,0
10,0
64
CZE
 
Stetz Jan
CZE
1717
1678
Jäkl Karviná
2,5
26,5
13,0
65
CZE
 
Fuskova Martina
CZE
1507
1462
Sk Staré Mìsto
2,5
25,5
12,0
66
CZE
 
Srba Antonin
CZE
1708
1676
Sk Slavia Orlova
2,5
24,0
11,0
67
CZE
 
Karkoschka Richard
CZE
0
0
Sk Slavia Orlova
1,5
22,0
8,0
68
CZE
 
Feher Vojtech
CZE
0
0
Sk Slavia Orlova
1,0
22,0
1,0