Przejdź do głównej części

Wyróżnienie dla trenera FM Michała Tworuszki.

czarny goniec 07 lip 2022 9:28

Dzisiaj odbyło się Walne Zebranie na którym podsumowaliśmy rok 2021. Pomimo pandemii uzyskaliśmy wiele sukcesów juniorskich. Zarząd wyróżnił naszego trenera FM Michała Tworuszkę za wkład w sukcesy naszych juniorów. Gratulujemy!

Przypominamy wybrane sukcesy juniorskie z 2021:

1) I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów – II liga juniorów. Uzyskaliśmy awans do I ligi juniorów.

2) Trzy medale naszych juniorów w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych; 3 medale naszych juniorów w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich; 2 medale w Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych.

3) I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów w szachach szybkich.

Sukcesy frekwencyjne związane z startami naszych juniorów w 2021:

1) W Drużynowych Mistrzostwach Śląska w szachach szybkich wystawiliśmy aż 6 drużyn juniorskich (36 juniorów) – co jest rekordem w historii tych rozgrywek.

2) W Drużynowych Mistrzostwach Śląska w szachach klasycznych wystawiliśmy aż 4 drużyny juniorskie (około 50 juniorów) – co jest rekordem w historii tych rozgrywek.

3) W Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców do lat 8-20, które odbyły się hybrydowo wystąpiło aż 7 naszych zawodników – najwięcej z wszystkich polskich klubów.

4) W 2021 klub zorganizował 16 symultan online i 2 stacjonarne symultany. Nasi juniorzy mogli zagrać online z: GM Alexem Areshchenko, GM Kamilem Mitoniem, GM Danielem Sadzikowskim, GM Łukaszem Jarmułą, IM Viktorem Gazikiem, GM Arkadiuszem Leniartem, IM Igorem Janikiem, GM Marcelem Kanarek, GM Marcinem Krzyżanowskim, GM Łukaszem Cyborowskim, WGM Joanną Worek, WGM Kariną Cyfką, GM Maciejem Klekowskim, GM Rafałem Antoniewskim, GM Piotrem Bobrasem.

Gratulujemy!