Przejdź do głównej części

Ekstraliga 2018 – II zjazd

Grandmaster 14 wrz 2018 6:37
Humory przed IV rundą dopisują!

We Wrocławiu odbyły się rozgrywki w ramach II zjazdu Ekstraligi 2018 (rundy IV – VI). Nasza drużyna kontynuuje dobrą passę z I zjazdu – razem mamy na koncie 6 zwycięstw! Umocniliśmy się na prowadzeniu przed decydującym III zjazdem:

W październiku (26-28.10) odbędzie się ostatni zjazd w Katowicach, gdzie zagramy z drużynami zajmującymi aktualnie miejsca 2,3 i 4 w tabeli wyników. Będzie ciekawie!

Niezawodny Bartosz Soćko zdobył we Wrocławiu 3 punkty z 3 partii

Relacja z meczów:

4 runda 

Wasko HETMAN GKS Katowice 4,5 – 1,5 LKS „Wrzos” Międzyborów

Odnieśliśmy pewne zwycięstwo nad walczącą o utrzymanie drużyną Wrzosa. Pewnie swoją partie wygrali Radek oraz Bartosz. Wiele się działo w partii czołowych polskich zawodniczek – Moniki Soćko oraz Klaudii Kulon. Po debiucie Monika zyskała piona i wydawało się, że osiągnie przewagę, jednak przeciwniczka sprytnym manewrem odbiła pionka i kilka ruchów później udało się jej zdobyć dodatkowego piona. Czarne miały pewną rekompensatę w postaci słabych pionów, dzięki której Monika szybko przechwyciła inicjatywę. Dokładna gra w końcówce i ładny motyw końcowy pozwoliły jej zainkasować cały punkt. Bliski wygranej był Grzegorz, jednak nie udało mu się w końcówce przełamać solidnej obrony czarnych.

 

5 runda

Biały Król Wisznia Mała 0,5 – 5,5  Wasko HETMAN GKS Katowice

Nasza drużyna idzie jak taran! Tym razem naszymi ofiarami była drużyna z Wiszni. Jako pierwsi swoje partie wygrali Bartosz i Monika. Monika była bliska wygrania najszybszej partii w Lidze, gdyż jej przeciwniczka – Marta Bartel – ledwie zdążyła na rundę! Okazało się, że powodem spóźnienia okazał się mały Kazik – syn Marty i Mateusza Bartlów, który bardzo potrzebował Mamy przed rundą. Ostatecznie zmieściła się w regulaminowych 15 minutach spóźnienia i mogła przystąpić do partii. Jednak od początku nie było jej łatwo, Monika w debiucie stworzyła duże problemy po czarnych polach i pozycja Marty była nie do pozazdroszczenia, trudno było znajdywać sensowne posunięcia. Monika pewnie realizowała przewagę i zainkasowała cały punkt. David oraz Bartosz już w grze środkowej osiągnęli duże przewagi i za pomocą taktycznych rozwiązań zamienili przewagi w punkty. Grzegorz i Radek w końcówkach stopniowo zwiększali swoją przewagę i również zmusili swoich przeciwników do poddania się. Kamil szukał swoich szans w partii z Łukaszem Butkiewiczem, jednak przeciwnik grał dokładnie i w pewnym momencie to Kamil musiał przejść do obrony. Partia zakończyła się remisem.

 

6 runda

Wasko HETMAN GKS Katowice 3,5 – 2,5 TS Wisła Kraków

To już tradycja, że mecze z Wisłą Kraków są dla nas trudne. Pomimo wyższych rankingów krakowianie już kilka razy urywali nam punkty w poprzednich sezonach Ekstraligi. Mecz był bardzo zacięty i po długiej walce wygraliśmy minimalnym stosunkiem 3,5-2,5. Mecz rozpoczął się od pewnego zwycięstwa Bartosza nad Dariuszem Mikrutem. Monika całą partię się broniła i tylko dzięki dokładnej obronie udało się jej zachować pół punktu. Radek całą partie miał przewagę, ale nie udało mu się zamienić jej w cały punkt i musiał zadowolić się remisem. David w swoim stylu grał bardzo aktywnie i walczył o przejęcie inicjatywy od początku partii. Jego przeciwnik – Michał Matuszewski – do pewnego momentu w końcówce grał bardzo dobrze i wyglądało na to, że David będzie musiał przejść do defensywy, ale kilka niedokładności przeciwnika pozwoliło Davidowi stanąć lepiej w końcówce. David pewnie realizował przewagę i zdobył bardzo ważny dla nas punkt. Równie walecznie grał Grzegorz, niestety podstawka w jednym ruchu w końcówce spowodowała bardzo duże problemy czarnych i Grzegorz po kilka ruchach musiał uznać się za pokonanego. Kamil po ciekawej partii zremisował z Arkadiuszem Leniartem, co dało nam zwycięstwo w meczu.