Przejdź do głównej części

Olimpiada Młodzieży – brąz Magdy!

Grandmaster 05 maj 2018 11:27

W dniach 28 kwietnia do 5 maja w Sypniewie  odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szachach (Finały Mistrzostw Polski Juniorów 12-14 lat). Z naszego klubu startowało 4 zawodników. Dużą niespodziankę sprawiła Magda Oborska, która całkowicie zasłużenie  zdobyła brązowy medal w grupie dziewcząt do lat 12. Sukces jest tym większy iż Magda  grała w grupie z juniorkami starszymi oraz fakt zdobycia normy kandydackiej w tym turnieju.  Magda ma status wychowanka klubu HETMAN Katowice – rozpoczęła swoją przygodę z szachami w klubie HETMAN.

W grupie dziewczyn do lat 14 Irena Hertlein zajęła 6 miejsce. W grupie chłopców do lat 14 Artur Oborski zajął 28 miejsce, a Alan Bogusz był 24 w grupie chłopców do lat 12.