Przejdź do głównej części

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska i Katowic w Szachach Błyskawicznych

Grandmaster 03 maj 2018 9:53

Nowym Mistrzem Śląska i Katowic w szachach błyskawicznych został GM Jan Krzysztof Duda z wynikiem 11,5 pkt. / 13 partii, wyprzedzając o cały punkt Grzegorza Gajewskiego. Trzecie miejsce zajął Jerzy Kyć z wynikiem 10 pkt.

Stoją od lewej: Jerzy Kyć, Jan-Krzysztof Duda, Grzegorz Gajewski

Nowym mistrzem klubu Wasko Hetman GKS Katowice został GM Grzegorz Gajewski (na zdjęciu poniżej).

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła GM Monika Soćko ( 9 pkt.), przed WIM Anną Kubicką (8 pkt.) i Kariną Szczepkowską (7,5 pkt.).

Stoją od lewej: WIM Anna Kubicka, GM Monika Soćko i IM Karina Szczepkowska

Drużynowym Mistrzem Śląska została drużyna Wasko Hetman GKS Katowice. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS 21 Podlesie, trzecie miejsce przypadło KSz Górnik Lędziny.

Reprezentanci klubów odbierają trofea za zdobyte miejsca w klasyfikacji drużynowej

W turnieju do lat 10 zwyciężył Mateusz Rosół (6,5 pkt. / 7), drugie miejsce zajęła Alicja Wons (5,5 pkt.), trzeci był Maciej Pełka (5 pkt. ).

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska i Katowic w Szachach Błyskawicznych o Puchar Prezydenta Miasta Katowice dla upamiętnienia rocznic Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Wybuchu III Powstania Śląskiego odbyły się 3 maja. Turniej jak co roku odbył się w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Gen. J. Hallera 28 w Katowicach.