Przejdź do głównej części

HETMAN Drużynowym Mistrzem Polski 2015!

adminek 05 paź 2015 8:01
kolaz
       W dniach 02-04.10 odbyła się ostatnia sesja Ekstraligi 2015. Nasza drużyna spisała się świetnie i już na rundę przed końcem WASKO HETMAN Katowice zapewnił sobie złote medale! 
 
 
Hetman Mistrzem Polski 2015
 
       W 7 rundzie graliśmy mecz z KSz Stilonem Gorzów, który dzielił 2-3 miejsce. Mecz był bardzo zacięty i walka trwała do samego końca. Nie zawiodły nasze gwiazdy – GM Radosław Wojtaszek ograł GM Kamila Draguna, niezawodny w tym sezonie GM David Navara wygrał z GM Michałem Krasenkowem, a GM Monika Soćko wygrała z Klaudią Wiśniowską. Za pokonanych musieli uznać się GM Grzegorz Gajewski z GM Kacprem Piorunem oraz GM Bartosz Soćko z IM Marcelem Kanarkiem. Remis dołożył GM Kamil Mitoń z Kamilem Klimem i wygraliśmy cały mecz 3,5-2,5. Po 7 rundzie mieliśmy punkt meczowy przewagi nad VOTUM SA Polonią Wrocław i w 8 rundzie graliśmy mecz o złoto z Wrocławianami. Ten mecz był raczej cały czas pod naszą kontrolą – przez większość meczu wszyscy mieli obiecujące pozycje, jedynie GM David Navara wpadł pod bardzo groźną inicjatywę z GM Mateuszem Bartlem, ale dzięki dokładnej obronie zdołał uratować remis. Na pierwszej szachownicy GM Radosław Wojtaszek nie dostał białymi przewagi z GM Dariuszem Świerczem i w spokojnej pozycji padł remis. GM Grzegorz Gajewski grał z GM Dimitriosem Mastrovasilis. Po debiucie Grzegorz dość oryginalnie zamknął sobie wieżę i wydawało się, że wpadnie w kłopoty, ale poświęcenie pionka za rekompensatę dało mu dobre szanse i partia ostatecznie skończyła się remisem. GM Kamil Mitoń po bardzo dobrej partii pokonał GM Wojciecha Morandę, a GM Monika Soćko ograła GM Jolantę Zawadzką. Przy dwupunktowej przewadze lepszej pozycji nie wykorzystał GM Krzysztof Bulski z IM Danielem Sadzikowskim i partia zakończyła się remisem. Mecz zakończył się naszym pewnym zwycięstwem 4-2, co dało nam zwycięstwo w zawodach na rundę przed końcem! W ostatniej rundzie graliśmy z UKS ROTMISTRZEM Grudziądz i ostatecznie ten mecz okazał się dla nas najtrudniejszy. Za pokonanego musiał uznać się GM Bartosz Soćko z GM Pawłem Czarnotą, wygrał GM David Navara z GM Aleksandrem Miśtą, reszta partii zakończyła się remisami i cały mecz zakończył się wynikiem 3-3.
      Cała drużyna miała świetne wyniki indywidualne, nasi zawodnicy wygrali aż 4 szachownice! Rewelacją turnieju był GM David Navara, który zdobył 5,5 pkt. z 6 rund i wygrał drugą szachownicę, pokonując zawodników, którzy grali 9 rund! Swoje szachownice wygrali także GM Monika Soćko (6 szachownica – 7,5/9), GM Kamil Mitoń (5 szachownica – 6,5/8) oraz GM Grzegorz Gajewski (3 szachownica – 5,5/9).