Przejdź do głównej części

Puchar Rosji pojedzie do Polski!

adminek 08 gru 2012 8:07

      W dniach 3-12 grudnia rozgrywany był w Chanty-Mansyjsku bardzo silny Finał Pucharu Rosji. Zwyciężył w nim nasz arcymistrz Bartosz Soćko. Turniej odbywał się systemem pucharowym.

 

     W pierwszej rundzie Bartosz trafił na GM Grigorianca i po przegranej w pierwszej partii był w bardzo trudnej sytuacji. W drugiej partii udało mu się ograć przeciwnika w teoretycznie remisowej końcówce W+G vs W, dzięki czemu wrócił z dalekiej podróży. W dogrywce nasz zawodnik był górą. W drugiej rundzie finału zaprawiony w bojach Bartosz ładnie ograł w pierwszej partii GM Chajrulina i po remisie w drugiej awansował do półfinału. W następnej rundzie nasz arcymistrz trafił na faworyta zawodów – GM Dmitrija Jakowenko (aktualnego Mistrza Europy!). Pierwsza dwie partie klasycznym tempem zakończyły się remisami, jednak w dogrywce Bartosz był górą i zwycięstwo 1,5-0,5 otworzyło mu drogę do finału. Jego przeciwnikiem był GM Denis Chismatulin. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem naszego zawodnika i remis w drugiej partii zapewnił mu zwycięstwo w całym turnieju!

 

Gratulujemy!