Przejdź do głównej części

GM Monika Soćko eliminuje Mistrzynie Świata!

adminek 13 lis 2012 10:15

     W 3 rundzie Monika niestety została wyeliminowana przez arcymistrzynie Antoanetę Stefanovą. Po podstawce w pierwszej partii naszej zawodniczce nie udało się odrobić strat i po porażce w drugim pojedynku odpadła z turnieju. 

 

     Informacja z 16.11:    

 

     Monika odniosła historyczne zwycięstwą nad Mistrzynią Świata Hou Yifan! W barażu złożonym z dwóch partii nasza zawodniczka nie dała Chince żadnych szans, wygrywając 2-0. W następnej rundzie spotka się z byłą Mistrzynią Świata z Bułgarii – Antoanetą Stefanovą. Zapraszamy do oglądania galerii z wybranymi zdjęciami ze strony organizatora (link na dole artykułu).

 

 

      Informacja z 15.11: 

 

      MŚ kobiet w szachach: sensacyjna wygrana Moniki Soćko z obrończynią tytułu.

 

      W drugiej partii drugiej rundy (1/16 finału) odbywających się w Chanty-Mansyjsku na Syberii szachowych Mistrzostw Świata kobiet Monika Soćko (Wasko-HetMaN Szopienice Katowice) pokonała obrończynię tytułu, Chinkę Yifan Hou. Stan meczu 1:1, w piątek – baraże.

(źródło: PAP) 

 

 

zdjęcie pochodzi ze strony Polskiego Związku Szachowego (www.pzszach.pl)

 

      Zwycięską partię można obejrzeć na oficjalnej stronie lub w artykule Polskiego Związku Szachowego:

 

      W terminie 11.11 – 03.12.2012 odbywają się Indywidualne Mistrzostwa Świata Kobiet w Chanty-Mansyjsku. Nasza najlepsza zawodniczka – GM Monika Soćka pokonała w pierwszej rundzie silną Francuzkę WGM Almirę Skripchenko (1,5-0,5). W drugiej rundzie zmierzy się z aktualną Mistrzynią Światą – Chinką GM Hou Yifan. Z pewnością będzie to bardzo trudny mecz, ale Monika w pierwszej rundzie pokazała się z bardzo dobrej strony, więc liczymy na zaciętą walkę. Druga z Polek – Iweta Rajlich niestety odpadła w pierwszej rundzie, przegrywając z WGM Olga Girya.

 

Trzymajmy kciuki!