Przejdź do głównej części

I sesja Ekstraligi 2012 – Warszawa zdobyta!

adminek 04 maj 2012 10:02

        W weekend 4-6 maja odbyła się I sesja Quatra Ekstraligi 2012. Rozgrywki miały miejsce w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Nasza drużyna może zaliczyć tą sesję do wyjątkowo udanych. W 1 rundzie pokonaliśmy ubiegłorocznych zwycięzców – Polonię Warszawa. Mimo dużego wzmocnienia – na 6 szachownicy grała GM Anna Muzychuk (2598), nasza drużyna wygrała 4-2. W 2 rundzie pokonaliśmy 4,5 – 1,5 kolejnego kandydata do medalu, Polonię Votum Wrocław. W 3 rundzie pewnie wygraliśmy z MLKS Nadnarwianką Pułtusk 4,5 – 1,5. Po 3 rundach dzielimy pierwsze miejsce z Basztą Żnin. Kolejna sesja odbędzie się w weekend 14-16 września w Gorzowie Wlkp.

 

     Oficjalna strona zawodów:

 

      Wyniki na stronie ChessArbiter: 

 

     Galeria zdjęć:

 

Kilka zdjęć przed wyjazdem do Warszawy:

 

Przed wyjazdem na Ekstraligę w Warszawie ostatnie rozmowy nt. gry,
taktyki. Uwagi wymieniali w domu Prezesa GM David Navara i SIM Tadeusz
Szafraniec. To już pewne. W dniu 17.09. GM David Navara da w Katowicach symultanę na 20 szachownicach. Szczególy w terminie późniejszym.

 

Tuż przed wyjazdem do Warszawy.

 

Czy Warszawa będzie "nasza"?
Od lewej: IM Krzysztof Bulski, GM Kamil Mitoń, GM Bartosz Soćko, GM Monika Soćko,

Maciej Sowa, GM David Navara, SIM Tadeusz Szafraniec, Tomasz Szafraniec