Przejdź do głównej części

Uniwersjada 2011

adminek 24 sie 2011 9:06

W dniach 14-21.08 odbyły się zmagania szachistów na Uniwersjadzie 2012. Była to pierwsza obecność naszej dyscypliny na tego typu imprezie – miejmy nadzieję że w przyszłości szachy pojawią się także na Olimpiadzie!

Powołanie do reprezentacji otrzymał nasz zawodnik – IM Krzysztof Bulski. Polskę reprezentowali także: WGM Jolanta Zawadzka, GM Wojciech Moranda, GM Paweł Czarnota, GM Michał Olszewski. Jeśli chodzi o klasyfikację medalową, to mało zabrakło do brązu. Przed ostatnią rundą zajmowaliśmy miejsce dalekie od medalu, ale różnice punktowe były bardzo małe. Jednymi z głównych konkurentów była Mongolia i Gruzja. Krzysztof grał z Mongołem Gundavaa, a Jola z Gruzinką Batsiashvili, więc te partie były bardzo ważne. Krzyśkowi udało się wygrać, ale Jola niestety dostała od początku nieprzyjemną pozycję z Gruzinką i ostatecznie przegrała. Złoto drużynowe zdecydowanie zdobyły Chiny (22 pkt.), srebro Ukraina (18,5), brąz Gruzja (18,5). Dalej były: Rosja (18), Armenia (18), Polska (17,5) i Mongolia (17,5).

W turnieju mężczyzn najlepiej z Polaków zaprezentował się Krzysztof Bulski i Michał Olszewski, którzy zajęli odpowiednio miejsca 11 i 12 z wynikiem 6/9.

Dodatkowo Krzysztof Bulski wypełnił swoją drugą normę arcymistrzowską.