Przejdź do głównej części

Światowy przegląd turniejów

adminek 08 sie 2011 3:38

     W ostatnim czasie odbyły się dwa turnieje z udziałem naszych zawodników. W Kavala Open (30.07-06.08) w Grecji grała nasza para arcymistrzowska – GM Monika i Bartosz Soćko. Bartosz trochę za dużo remisował i wynik 6,5/9 dał mu średnie, jak na jego ranking, 13 miejsce. Monika przed ostatnią rundą zajmowała wysoką pozycję, niestety przegrana w ostatniej rundzie z GM Guptą zepchnęła ją na 19 miejsce (5,5/9). Bardzo dobrze zagrał mistrz Polski GM Mateusz Bartel dzieląc 1-2 miejsce (z powodu gorszego wartościowania był 2). 

 

 

      W tym samym czasie (30.07-07.08) odbywał się Politiken Cup w Danii. Z naszego klubu grał IM Krzysztof Bulski. Turniej ma bardzo specyficzną formułę – gra się systemem szwajcarskim, lecz duża liczba zawodników (ponad 300 osób) powoduje trochę dziwne (często niesprawiedliwe) kojarzenia. Np. po 6 rundach mając 4,5 punkta można było jeszcze dobierać słabszego o 200 punktów zawodnika (w normalnym turnieju gra sie wtedy zwykle z kimś równie silnym). Nasz zawodnik po 9 rundach miał szansę na normę arcymistrzowską, jednak zadanie było trudne – trzeba było wygrać z GM Igorem Khenkinem (2620). Mimo inicjatywy i ostatecznie trochę lepszej końcówki nie udało się wygrać i po 90 ruchach padł remis. Szkoda… Ostatecznie Krzysztof zajął niezłe 23 miejsce i zyskał 12 punktów na rankingu.