Przejdź do głównej części

Weekendowe turnieje blitza

adminek 30 Sty 2011 3:31

     W weekend 29-30 stycznia odbyły się 2 silne turnieje Blitza. W sobotę w Mikołowie rozgrywany był XVI Memoriał Stanisława Godźka. Najlepszy okazał się Gość z Ukrainy – GM Alexey Kislinsky(13,5/15), drugi był kolejny Ukrainiec – zawodnika Pasjonata Dankowice IM Oleg Kalinin(12/15), trzecie i czwarte miejsce zajęli zawodnicy HetMaNa – IM Krzysztof Bulski(12/15) oraz GM  Bartłomiej Heberla(11,5/15). Ania i Bartek Mazur zdobyli solidarnie po 7,5 i w swoich kategoriach wiekowych (do lat 16 i do lat 13) zdobyli drugie miejsca. W niedzielę w Hotelu Katowice odbył się Blitz Open Katowice zorganizowany przez Martina Surmana. Triumfował IM Kalinin Oleg (14/15) dalej byli GM Bartłomiej Heberla(13/15) i IM Krzysztof Bulski(12,5/15).

 

Wyniki w całym artykule lub na stronach:

 

 

XVI MEMORIAŁ SZACHOWY

 

im. Stanisława Godźka

 

Mikołów ul. Rynek 19 2011-01-29/2011-01-29
Tempo gry: P'5
Arbiter: NA Hieronim Halamus

Wyniki – runda 15


M-ce Tyt. Nazwisko Imię Fed. Elo Rank. Klub Pkt. MBch. Grupa
1   GM KISLINSKY, Alexey UKR 2485 2500   13.5 121.50    
2   IM KALININ, Oleg UKR 2377 2400 LKS Pasjonat Dankowice 12.0 122.50    
3   IM BULSKI, Krzysztof POL 2467 2400 KSz HetMaN Szopienice Katowice 12.0 119.50    
4   GM HEBERLA, Bartłomiej POL 2538 2500 KSz HetMaN Szopienice Katowice 11.5 122.50    
5   IM KOZIAK, Vitali UKR 2464 2400 SzKS Zelmer Rzeszów 11.0 122.50    
6   FM TYMRAKIEWICZ, Rafał POL 2321 2300 LZS Goniec Kluczbork 9.0 122.50    
7   I KASTELIK, Adrian POL 1996 2000 AKS Mikołów 9.0 122.50    
8   FM CEMPEL, Jaroslav CZE 2290 2300 Slezak Opava 9.0 120.50    
9   I++ SURMAN, Martin POL 2196 2100 UKS Pałac Młodzieży Katowice 9.0 117.00    
10   I++ FUDALEJ, Grzegorz POL 2147 2100 AKS Mikołów 9.0 116.00    
11   II+ CZARNECKI, Artur POL 1815 1800 UKS Mat Zabrze-Grzybowice 9.0 115.00    
12   I WOŁYŃSKI, Krzysztof POL 2006 2000 MKSz Rybnik 9.0 113.50    
13   I++ STANISZ, Patryk POL 2194 2100 AKS Mikołów 9.0 101.00    
14   I++ SAPETA, Robert POL 2076 2100 GKS Pniówek-74 Pawłowice Śl. 8.5 117.50    
15   k OSIPOW, Nikołaj POL 2179 2200 KS 23 Górnik-Czerwionka Leszczyny 8.5 111.00    
16   I++ ZAWIERUCHA, Aleksander POL 2018 2100 KS 23 Górnik-Czerwionka Leszczyny 8.5 105.50    
17   II KOZIOŁ, Kamil POL 1685 1800 MKSz Rybnik 8.5 105.00   J13
18   I++ SZMYD, Arkadiusz POL 2177 2100 SIL Progres Żory 8.5 103.00    
19   k HALAMUS, Agata POL 2051 2000 AKS Mikołów 8.5 100.00    
20   II BŁACH, Krzysztof POL 0 1800 Katowice 8.5 99.50    
21   k CHOJNACKI, Sławomir POL 2249 2200 Malbork 8.0 109.00    
22   FM BRECKA, Ivan CZE 2357 2300 Mittal Ostrava 8.0 106.00    
23   I+ SKRZYCZEK, Tomasz POL 1957 2100 KS DORS Ruda Śląska 8.0 103.50    
24   I+ SWIECH, Piotr POL 1954 2100 AKS Mikołów 8.0 103.50    
25   I GAŁYGA, Józef POL 1946 2000 Tychy 8.0 101.00    
26   I+ WIĘCEK, Paweł POL 2043 2100 PSSz Pszczyna 8.0 100.50    
27   II DZIERŻAK, Radosław POL 1800 1800 MKSz Diagonalia Imielin 8.0 96.00   J16
28   k BANASIK, Henryk POL 2120 2200 SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry 7.5 104.50    
29     KOŚ, Grzegorz POL 0 1000 Łaziska Górne 7.5 104.50    
30   k LAMŻA, Zenon POL 2245 2200 MKSz Rybnik 7.5 103.50    
31   I++ MILANOWSKI, Jan POL 2002 2100 GKS Pniówek-74 Pawłowice Śl. 7.5 99.50    
32   I BORUTA, Dawid POL 1863 2000 Roszada Żory 7.5 96.50    
33   k BŁASIAK, Mirosław POL 1952 2200 AKS Mikołów 7.5 95.50    
34   I MAZUR, Anna POL 1599 1800 KSz HetMaN Szopienice Katowice 7.5 93.00   J16
35   II MAZUR, Bartłomiej POL 1603 1800 KSz HetMaN Szopienice Katowice 7.5 92.50   J13
36   II STRYJSKI, Kazimierz POL 0 1800 KS Unia Bieruń Stary 7.5 91.50    
37   III ŚWIECH, Przemysław POL 0 1600 AKS Mikołów 7.5 91.00   J13
38   I KOLAR, Stanislav CZE 2095 2000 SK Senor 7.0 102.50    
39   I SZOPA, Jan POL 1941 2000 KS 23 Górnik-Czerwionka Leszczyny 7.0 98.50    
40   II MUCHA, Piotr POL 1707 1800 PSSz Pszczyna 7.0 98.00   J16
41   I GOROL, Jacek POL 1788 2000 AKS Mikołów 7.0 93.50    
42   III TRENDOTA, Karolina POL 1436 1400 AKS Mikołów 7.0 84.00   J16
43   IV MUCHA, Paweł POL 0 1400 PSSz Pszczyna 7.0 80.00   J13
44   II KOWACZ, Agnieszka POL 0 1600 JKSz MCKiS Jaworzno 7.0 77.00   J13
45     ORŁOWSKI, Zdzisław POL 0 1000 Łaziska Górne 7.0 76.50    
46   III SENDOBRY, Adam POL 0 1600 AKS Mikołów 7.0 75.50   J10
47   III SZMIDT, Wojciech POL 0 1600 Pawłowice 6.5 90.50   J16
48   III KLEPEK, Witold POL 1442 1600 PSSz Pszczyna 6.5 90.00   J13
49   II JANULEK, Dawid POL 1672 1800 PSSz Pszczyna 6.5 89.50   J16
50     KAJSTURA, Adam POL 0 1000 AKS Mikołów 6.5 87.00    
51   IV ZIOMEK, Łukasz POL 0 1400 AKS Mikołów 6.5 84.00   J16
52   IV HOMBEK, Marcin POL 0 1400 Wisła 6.5 81.00   J10
53   II MUCHA, Marek POL 1602 1800 PSSz Pszczyna 6.0 96.50    
54   II MACZIOSZEK, Oliwer POL 1533 1800 UKS Mat Zabrze-Grzybowice 6.0 92.00    
55   IV SZYSZKA, Joanna POL 0 1250 AKS Mikołów 6.0 71.50   J13
56   V SZYSZKA, Kacper POL 0 1200 AKS Mikołów 6.0 70.50   J10
57   III SENDOBRY, Anna POL 0 1400 AKS Mikołów 5.5 71.50   J13
58   IV GOROL, Klaudia POL 0 1250 AKS Mikołów 4.0 69.00   J13
59     WIECZOREK, Karol POL 0 1000 AKS Mikołów 3.0 69.00   J10
60     WIECZOREK, Emillia POL 0 1000 AKS Mikołów 2.0 71.50   J10
61     SZMIDT, Dominik POL 0 1000 Pawłowice 2.0 68.00   J10
 

 

Blitz Open Katowice

 

Katowice, Aleja Wojciecha Korfantego 9 – Hotel Katowice 2011-01-30/2011-01-30
Tempo gry: P'5
Arbiter: NA Łukasz Brożek

Wyniki – runda 15


M-ce Nr Tyt. Nazwisko Imię Elo Rank. Klub Pkt. MBch. Grupa
1 3 IM KALININ, Oleg 2377 2400 LKS Pasjonat Dankowice 14.0 123.50        
2 1 GM HEBERLA, Bartłomiej 2538 2500 KSz Hetman Szopienice Katowice 13.0 122.00        
3 2 IM BULSKI, Krzysztof 2467 2400 KSz Hetman Szopienice Katowice 12.5 123.50        
4 5 k+ PIESIK, Piotr 2216 2200 UKS Hetman Częstochowa 10.5 125.50        
5 9 I+ GMAJ, Krzysztof 2117 2100 KS Dors Ruda Śląska 10.0 125.00        
6 4 FM TYMRAKIEWICZ, Rafal 2321 2300 LZS Goniec Kluczbork 10.0 123.50        
7 6 k OSIPOW, Nikołaj 2179 2200 KS 23 Górnik-Czerwionka Leszczyny 9.5 124.00        
8 12 I+ SIEDLIŃSKI, Piotr 2078 2100 JKSz MCKiS Jaworzno 9.5 123.50        
9 21 I KASTELIK, Adrian 1996 2000 Aks Mikołów 9.5 107.00        
10 14 m GONSIOR, Monika 2067 2100 KS 23 Górnik-Czerwionka Leszczyny 9.5 103.50       K
11 22 I GRYGIERCZYK, Wojciech 1990 2000 UKS Pałac Młodzieży Katowice 9.0 121.50        
12 7 WFM GUZIK, Jolanta 2149 2100 JKSz MCKiS Jaworzno 9.0 118.00       K
13 29 I GAŁYGA, Józef 1946 2000 Tychy 9.0 109.50        
14 23 I+ ZIĘBIŃSKI, Bartosz 1968 2100 UKS Hetman Częstochowa 9.0 108.00       J18
15 27 I+ SWIECH, Piotr 1954 2100 Aks Mikołów 9.0 107.50        
16 57 II+ SKWARCZYŃSKI, Marcin 0 1800 GKS Gwarek Ornontowice 9.0 105.50        
17 24 I BEDNARSKI, Dawid 1964 2000 UKS Hetman Częstochowa 9.0 104.50        
18 33 I KARCZ, Bartłomiej 1906 2000 KSz Hetman Szopienice Katowice 9.0 103.00       J18
19 20 I+ LACH, Krzysztof 2006 2100 KS Dors Ruda Śląska 9.0 102.50        
20 31 I LATOCHA, Aleksander 1932 2000 MKSz Diagonalia Imielin 9.0 102.00       J16
21 58 II ZYCHOWSKI, Marek 0 1800 LKS Sparta Lubliniec 9.0 93.00        
22 32 II+ WOŹNIAK, Dawid 1917 1800 UKS SP1 JEDYNKA Tychy 8.5 110.50        
23 11 k SROKA, Janusz 2109 2200 TMS Roszada Gliwice 8.5 110.00        
24 8 FM WALKUSZ, Witosław 2131 2300 Wejherowo 8.5 100.00        
25 28 k BŁASIAK, Mirosław 1952 2200 Aks Mikołów 8.5 100.00        
26 16 I ŻUREK, Jacek 2053 2000 KKSz Szach Kędzierzyn-Koźle 8.5 98.50        
27 60 II BŁACH, Krzysztof 0 1800 Katowice 8.0 111.50        
28 15 I+ BOJDOŁ, Robert 2053 2100 UKS SP1 JEDYNKA Tychy 8.0 110.50        
29 43 II KOKOT, Tomasz 1693 1800 Dąbrowa Górnicza 8.0 109.00        
30 42 II BECZAŁA, Paweł 1693 1800 UKS 21 Podlesie 8.0 108.50       J14
31 34 II+ MORYSON, Adrian 1894 1800 MDK Związkowiec Katowice-Zawodzie 8.0 105.50        
32 17 k HALAMUS, Agata 2051 2000 Aks Mikołów 8.0 105.00       K
33 40 II MUCHA, Piotr 1707 1800 PSSz Pszczyna 8.0 102.50       J14
34 45 III PTASZEK, Piotr 1641 1600 UKS Hetman Częstochowa 8.0 96.50       J18
35 80   KAMIŃSKI, Jerzy 0 1000 Katowice 8.0 93.00        
36 51 II ROSICKI, Marcin 1560 1800 JKSz MCKiS Jaworzno 8.0 87.50       J14
37 10 I LUBA, Lukasz 2116 2000 UKS Giecek Radków 7.5 112.50        
38 19 I+ JELEŃ, Janusz 2043 2100 MDK Związkowiec Katowice-Zawodzie 7.5 104.50        
39 26 I+ SKRZYCZEK, Tomasz 1957 2100 KS Dors Ruda Śląska 7.5 103.50        
40 37 II DZIERŻAK, Radosław 1800 1800 MKSz Diagonalia Imielin 7.5 102.00       J16
41 41 I PAŃCZUK, Joanna 1696 1800 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 7.5 100.00       J18, K
42 39 II+ TARASEK, Bogdan 1744 1800 Bytom 7.5 95.00        
43 47 II MUCHA, Marek 1602 1800 PSSz Pszczyna 7.5 93.50        
44 46 II MAZUR, Bartłomiej 1603 1800 KSz Hetman Szopienice Katowice 7.0 102.50       J14
45 49 II DĄBEK, Karolina 1592 1600 UKS Hetman Częstochowa 7.0 98.00       K
46 59 II STRYJSKI, Kazimierz 0 1800 KS Unia Bieruń Stary 7.0 97.00        
47 18 I+ KUCIEL, Władysław 2050 2100 Katowice 7.0 92.00        
48 79   KOŚ, Grzegorz 0 1000 Łaziska Górne 7.0 91.50        
49 64 III NOWAK, Paweł 0 1600 UKS Pałac Młodzieży Katowice 7.0 91.00       J14
50 25 I LISZEK, Krzysztof 1961 2000 Bytom 7.0 90.00        
51 30 I KLIMCZOK, Krystian 1945 2000 MKSz Diagonalia Imielin 7.0 90.00        
52 53 II STASIOWSKI, Karol 1529 1800 MKSz Diagonalia Imielin 7.0 86.50       J14
53 55 III ROSICKI, Paweł 1435 1600 KSz Centrum Siemianowice Śląskie 7.0 86.00        
54 65 III OLEJ, Dariusz 0 1600 StSz Arcymajstry Jaworzno 7.0 84.50        
55 48 I MAZUR, Anna 1599 1800 KSz Hetman Szopienice Katowice 6.5 96.50       J16, K
56 13 k MARZEC, Jarosław 2069 2200 MDK Związkowiec Katowice-Zawodzie 6.5 93.00        
57 35 II JOPEK, Krzysztof 1863 1800 Sosnowiec 6.5 92.00        
58 63 III KRZYMIONKA, Karol 0 1600 Dąbrowa Górnicza 6.5 86.50        
59 50 II MAZUR, Aleksandra 1569 1600 Diagonalia Imielin 6.5 76.50       K
60 38 II WIELEK, Thomas 1783 1800 UKS 21 Podlesie 6.0 96.00       J16
61 44 II KURCIUS, Ewa 1641 1600 UKS 21 Podlesie 6.0 94.50       K
62 36 I RICHTER, Bronisław 1802 2000 MDK Związkowiec Katowice-Zawodzie 6.0 90.50        
63 52 III KAPCIA, Marcin 1550 1600 KKSz Kraków 6.0 86.00       J18
64 62 II SOBCZAK, Marta 0 1600 UKS Pałac Młodzieży Katowice 6.0 84.00       J12, K
65 70 III SKOWRONEK, Janusz 0 1600 Katowice 6.0 83.50        
66 73 IV KOŁAKOWSKI, Tomasz 0 1400 KSz Górnik Lędziny 6.0 83.00        
67 71 IV KARCZ, Janusz 0 1400 HetMaN Szopienice Katowice 6.0 78.50        
68 72 IV SOBCZAK, Marek 0 1400 Mysłowice 6.0 75.50        
69 74 IV MUCHA, Paweł 0 1400 PSSz Pszczyna 6.0 73.50       J12
70 69 III SWIECH, Przemysław 0 1600 Aks Mikołów 5.5 87.00       J14
71 76   WITAS, Rafał 0 1000 Dąbrowa Górnicza 5.5 80.50        
72 61 II KOWACZ, Agnieszka 0 1600 JKSz MCKiS Jaworzno 5.5 72.00       J14, K
73 56 I WILLNER, Aleksander 0 2000 Start Katowice 5.0 91.50        
74 54 II KAPCIA, Janusz 1483 1800 KKSz Kraków 5.0 80.50        
75 68 III BEREK, Jarosław 0 1600 Siemianowice Śląskie 5.0 78.50        
76 77   SZEWCZYK, Jan 0 1000 Lędziny 4.5 70.00       J14
77 66 III NIEMIEC, Daniel 0 1600 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.0 71.50       J12
78 78   FOŁTA, Andrzej 0 1000 Bielsko-Biała 4.0 70.00        
79 67 III KOMANDERA, Paweł 0 1600 MKSz Diagonalia Imielin 2.5 75.00       J12
80 75 IV GONSIOR, Klaudia 0 1250 GKS Gwarek Ornontowice 2.0 70.00       J12