Przejdź do głównej części

XII Błyskawiczny Turniej Szachowy „Dni Mszany Dolnej 2010”

adminek 19 Lip 2010 8:40

    W dniu 19.07.2010 odbył się XII Błyskawiczny Turniej Szachowy "Dni Mszany Dolnej 2010". Turniej był rozgrywany w pięknym folwarku z XVIII wieku. Zawody miały dość dziwną formułę –   20 rund w blitza P-5. Moim zdaniem 20 rund, to trochę za dużo(chyba że w maratonie nocnym), 13 lub 15 w zupełności by wystarczyło, gdyż w ostatnich rundach rozbieżność rankingów była bardzo duża. W turnieju grało 2 arcymistrzów – GM Rafał Antoniewski oraz GM Artur Jakubiec. Jednak turniej wygrał FM Krzysztof Bulski(autor tych słów), który w początkowych rundach pokonał dwóch arcymistrzów i później mimo straty kilku "połówek" wygrał lepszą wartościowością ze zdobywcą drugiego miejsca – GM Rafałem Antownieskim. Trzeci był GM Artur Jakubiec.

 

Wyniki w całym artykule i na stronie.

 

Strona z wynikami:

 

Wyniki – runda 20


M-ce Nr Tyt. Nazwisko Imię Fed. Elo Rank. Pkt. MBch. Bch. L.Z. Prog.
1 3 FM Bulski, Krzysztof POL 2434 2434 17.5 223.00 250.50 16 196.5
2 1 GM Antoniewski, Rafał POL 2614 2614 17.5 220.00 242.50 17 182.5
3 2 GM Jakubiec, Artur POL 2542 2542 16.5 224.00 251.50 15 175.0
4 4 m Brzeski, Maciej POL 2336 2336 15.0 226.50 253.00 13 160.5
5 8 k Bukojemski, Adam POL 2223 2223 14.5 222.50 248.00 14 145.0
6 6 k Barski, Radosław POL 2290 2290 14.0 224.00 250.50 13 147.5
7 5 m Sadzikowski, Daniel POL 2309 2309 13.5 225.00 252.50 12 143.0
8 12 k Słabek, Grzegorz POL 2065 2065 13.0 226.00 252.50 13 143.0
9 14 I+ Lewtak, Damian POL 2008 2008 12.5 226.00 253.50 12 137.5
10 11 I++ Święch, Przemysław POL 2169 2166 12.0 223.50 250.00 12 136.0
11 7 k Gbyl, Andrzej POL 2286 2286 12.0 223.50 250.00 12 134.0
12 16 I++ Halamus, Agata POL 1996 1996 11.5 219.50 245.00 10 131.5
13 17 I+ Czyrnek, Stanisław POL 1990 1990 11.5 197.50 220.50 11 122.5
14 19 II Niemiec, Krzysztof POL 1945 1945 11.5 194.00 219.50 8 122.5
15 30 II+ Lewtak, Dominik POL 1631 1631 11.5 194.00 216.50 11 122.0
16 43 III Sroka, Marek POL 0 1600 11.5 189.50 215.00 10 112.0
17 9 WIM Jakubiec, Edyta POL 2182 2182 11.0 213.00 238.50 9 128.5
18 32 I Mroziński, Paweł POL 0 2000 11.0 209.50 234.00 10 127.0
19 18 I Sukiennik, Marek POL 1980 1980 11.0 209.00 230.50 10 128.0
20 22 II Kasperek, Krzysztof POL 1870 1870 11.0 201.00 227.50 9 122.0
21 31 II Kyć, Jerzy POL 1611 1611 11.0 197.00 221.50 10 122.5
22 24 I+ Byrka, Joanna POL 1832 1832 11.0 196.50 221.00 10 124.5
23 46 III Jagła, Artur POL 0 1600 11.0 196.50 219.50 11 118.0
24 15 I Wójcik, Wacław POL 2000 2000 11.0 193.50 219.00 10 123.5
25 28 I Woźniak, Mariola POL 1722 1722 11.0 185.50 207.50 10 114.5
26 63 V Bober, Paweł POL 0 1200 11.0 166.50 181.50 11 95.0
27 25 II Kowalewski, Władysław POL 1765 1765 10.5 208.50 234.50 10 122.0
28 13 I+ Janik, Robert POL 2055 2055 10.5 200.00 223.50 9 121.0
29 29 II+ Maruszczak, Joanna POL 1643 1643 10.5 191.00 212.50 10 113.5
30 34 II Wojdyński, Jakub POL 0 1800 10.5 186.50 208.00 10 116.5
31 20 I Sabor, Krzysztof POL 1931 1931 10.5 186.00 211.00 8 117.0
32 23   Makówka, Kamil POL 1842 1842 10.5 178.50 203.00 9 107.0
33 35 II Radwański, Łukasz POL 0 1800 10.5 178.00 194.50 10 108.5
34 33 I Magierski, Mieczysław POL 0 2000 10.0 202.00 223.00 7 120.5
35 47 III Bandyk, Sebastian POL 0 1600 10.0 181.00 198.00 10 107.0
36 54 IV Soliwoda, Zygmunt POL 0 1400 10.0 176.50 193.00 8 105.5
37 42 III Golenia, Wojciech POL 0 1600 10.0 174.50 198.50 9 100.5
38 51 IV Szado, Jerzy POL 0 1400 10.0 174.50 192.50 9 101.0
39 45 III Antosz-Rekucki, Jakub POL 0 1600 10.0 169.50 189.00 10 91.0
40 76   Ogórek, Robert POL 0 1000 10.0 168.00 186.50 10 99.0
41 39 II Gamoń, Stanisław POL 0 1800 10.0 168.00 186.50 9 93.5
42 80   Brończyk, Adam POL 0 1000 10.0 164.50 183.00 10 91.0
43 10   Mucha, Roman POL 2181 2181 9.5 224.50 251.00 8 132.5
44 77   Kocot, Jarosław POL 0 1000 9.5 187.50 210.00 7 114.5
45 37 II Krasiński, Mateusz POL 0 1800 9.5 184.00 206.00 8 107.0
46 36 II Zapała, Marcin POL 0 1800 9.5 177.50 196.50 9 110.5
47 59 V Sowiński, Jerzy POL 0 1200 9.5 177.00 192.50 9 102.5
48 41 III Sroka, Marcin POL 0 1600 9.5 170.50 195.50 8 96.0
49 50 III Niedośpiał, Katarzyna POL 0 1400 9.5 170.00 185.00 8 97.0
50 40 II Święch, Joanna POL 0 1600 9.5 168.00 187.00 9 94.0
51 67 V Możdżeń, Wojciech POL 0 1200 9.5 147.50 162.00 9 75.5
52 27 I Jasinska-Kuzia, Lidia POL 1727 1727 9.0 176.50 198.50 8 95.5
53 68   Mamala, Piotr POL 0 1000 9.0 175.50 194.50 8 100.5
54 26   Radwan, Jan POL 1746 1746 9.0 174.00 193.50 8 105.5
55 53 IV Kulesza, Mateusz POL 0 1400 9.0 171.50 187.50 7 100.5
56 38 II Bandyk, Władyslaw POL 0 1800 9.0 169.50 189.50 6 100.5
57 52 IV Kulesza, Jakub POL 0 1400 9.0 167.50 184.00 9 89.0
58 74   Żaba, Konrad POL 0 1000 9.0 164.00 181.00 8 89.0
59 79   Kudłacz, Karol POL 0 1000 9.0 158.00 172.50 9 90.0
60 62 V Adamczyk, Paweł POL 0 1200 9.0 152.50 167.50 8 77.5
61 71   Dziadkowiec, Michał 2 POL 0 1000 9.0 147.00 161.50 9 82.0
62 57 V Podkanowicz, Mateusz POL 0 1200 9.0 145.00 160.00 8 79.0
63 65 V Zając, Dawid POL 0 1200 8.5 160.00 174.50 8 86.5
64 78   Dziadkowiec, Michał POL 0 1000 8.5 144.50 158.00 7 76.0
65 48 III Golenia, Jan POL 0 1600 8.0 175.50 197.00 8 92.0
66 49 III Mroziński, Michał POL 0 1600 8.0 160.50 176.00 8 92.0
67 56 IV Kot, Agnieszka POL 0 1250 8.0 159.00 174.00 8 83.0
68 64 V Wątorczyk, Szymon POL 0 1200 8.0 149.50 164.50 7 77.5
69 55 IV Antosz, Łukasz POL 0 1400 8.0 142.00 156.50 8 76.0
70 66 V Zając, Krystian POL 0 1200 8.0 140.00 153.50 7 69.0
71 60 V Wątorczyk, Adrian POL 0 1200 7.5 146.00 161.00 7 73.5
72 61 V Potaczek, Bartek POL 0 1200 7.5 141.00 154.50 7 81.5
73 44 III Majewski, Filip POL 0 1600 7.0 175.00 197.00 6 90.0
74 69   Zięba, Krzysztof POL 0 1000 7.0 139.50 154.00 7 66.0
75 70   Janik, Rafał POL 0 1000 6.0 138.00 153.00 6 57.0
76 75   Kudłacz, Kamil POL 0 1000 4.5 137.00 151.00 3 56.0
77 73   Lupa, Dawid POL 0 1000 4.0 140.50 155.00 3 50.0
78 58 V Surowczyk, Mateusz POL 0 1200 4.0 138.50 153.00 3 39.5
79 21 I Gwoździk, Zbigniew POL 1891 1891 1.0 112.00 133.50 0 12.0
80 72   Curyło, Andrzej POL 0 1000 0.0 133.00 150.00 0 0.0