Przejdź do głównej części

GM David Navara mistrzem Republiki Czeskiej!

adminek 10 Maj 2010 8:44

     9 maja zakończyły się Mistrzostwa Czeskiej Republiki w Ostrawie. Obsada była bardzo silna – grało 94 zawodników, w tym 15 arcymistrzów. Fantastyczny wynik osiągnął najsilniejszy zawodnik naszego klubu – GM David Navara, który na rundę przed końcem zapewnił sobie zwycięstwo, mając 100% punktów(8/8)! Ostatnią rundę szybko zremisował i ostatecznie zdobył tytuł Mistrza Republiki Czeskiej z dwoma punktami przewagi i uzyskanym rankingiem 2916!. Gratulujemy!

 

Zdjęcia można zobaczyć w galerii.

Wyniki w całym artykule i na stronie.

 

Galeria zdjęć:

 

Strona turnieju:

Final Ranking after 9 Rounds

 

Rk.     Name FED Rtg Club/City Pts.  TB1   TB2   TB3  Rp
1 CZE GM Navara David CZE 2718 ŠK Mahrla Praha 8,5 41,0 52,0 2472 2916
2 CZE GM Polák Tomáš CZE 2525 ŠK Zlín 6,5 40,5 52,0 2469 2635
3 CZE IM Šimáček Pavel CZE 2518 Agentura 64 Grygov 6,5 38,0 50,5 2443 2609
4 CZE GM Hráček Zbyněk CZE 2632 1. Novoborský ŠK 6,5 37,0 49,5 2458 2624
5 CZE IM Bernášek Jan CZE 2495 ŠK Rapid Pardubice, o.s. 6,5 37,0 47,0 2414 2580
6 CZE IM Rašík Vítězslav CZE 2480 Šachový klub GEOFIN Ostrava 6,0 37,5 49,0 2450 2575
7 CZE IM Krejčí Jan CZE 2455 Tatran Litovel 6,0 37,5 48,0 2438 2563
8 CZE GM Štoček Jiří CZE 2593 1. Novoborský ŠK 6,0 36,5 46,0 2373 2498
9 CZE GM Votava Jan CZE 2587 ŠK Rapid Pardubice, o.s. 6,0 35,5 45,5 2384 2509
  CZE IM Petr Martin CZE 2511 2222 ŠK Polabiny 6,0 35,5 45,5 2384 2509
11 CZE GM Hába Petr CZE 2513 1. Novoborský ŠK 6,0 34,0 44,5 2374 2499
12 CZE IM Zpěvák Pavel CZE 2401 Tatran Litovel 6,0 33,0 44,5 2352 2477
13 CZE FM Ponížil Cyril CZE 2392 ŠK Zlín 6,0 32,5 42,0 2340 2465
14 CZE IM Žilka Štěpán CZE 2509 Beskydská šachová škola o.s. 6,0 32,5 41,5 2293 2418
15 CZE IM Kaňovský David CZE 2489 Agentura 64 Grygov 5,5 40,5 53,5 2432 2512
16 CZE GM Velička Petr CZE 2479 Šachový klub GEOFIN Ostrava 5,5 37,0 48,0 2427 2507
17 CZE GM Babula Vlastimil CZE 2536 Agentura 64 Grygov 5,5 37,0 47,5 2426 2506
18 CZE GM Vokáč Marek CZE 2454 1. Novoborský ŠK 5,5 36,5 46,5 2402 2482
19 CZE GM Cvek Robert CZE 2495 1. Novoborský ŠK 5,5 35,5 46,0 2367 2447
20 CZE IM Biolek Richard CZE 2405 Agentura 64 Grygov 5,5 34,0 43,0 2329 2409
21 CZE GM Talla Vladimír CZE 2505 Šachový klub GEOFIN Ostrava 5,5 33,0 42,0 2309 2389
22 CZE IM Černoušek Lukáš CZE 2408 ŠK Rapid Pardubice, o.s. 5,5 32,0 40,5 2312 2392
23 CZE IM Hausner Ivan CZE 2451 ŠK Mahrla Praha 5,5 30,0 38,0 2263 2343
24 CZE IM Orság Milan CZE 2419 ŠK Mahrla Praha 5,0 37,5 49,0 2435 2478
25 CZE   Turner Jan CZE 2324 TJ Šakal Kozolupy 5,0 37,5 45,5 2383 2426
26 CZE IM Plát Vojtěch CZE 2401 TŽ Třinec 5,0 37,0 47,0 2389 2432
27 CZE FM Ramík Zdeněk CZE 2267 Šachový klub Lokomotiva Brno, o.s. 5,0 36,0 45,5 2383 2426
28 CZE FM Mudrák Josef CZE 2368 Slavia Kroměříž 5,0 36,0 44,0 2375 2418
29 CZE IM Konopka Michal CZE 2458 2222 ŠK Polabiny 5,0 35,5 46,5 2384 2427
30 CZE GM Vološin Leonid CZE 2452 ŠK AD Jičín 5,0 35,5 45,5 2399 2442
31 CZE WGM Němcová Kateřina CZE 2247 Beskydská šachová škola o.s. 5,0 35,0 45,0 2401 2444
32 CZE   Kriebel Tadeáš CZE 2265 MSA Dolní Benešov 5,0 34,0 44,0 2388 2431
33 CZE GM Meduna Eduard CZE 2443 ŠK AD Jičín 5,0 34,0 44,0 2332 2375
34 CZE WIM Sikorová Olga CZE 2268 TŽ Třinec 5,0 34,0 43,0 2350 2393
35 CZE WIM Havlíková Kristýna CZE 2251 ŠK Sokol Klatovy 5,0 33,5 41,0 2367 2410
36 CZE   Kovář Vojtěch CZE 2337 SK Litoměřice 5,0 31,5 41,0 2301 2344
37 CZE FM Jedlička Aleš CZE 2293 2222 ŠK Polabiny 5,0 31,5 40,5 2291 2334
38 CZE FM Fiřt Stanislav CZE 2331 Šachový klub GEOFIN Ostrava 5,0 31,5 40,5 2282 2325
39 CZE IM Nun Jiří CZE 2361 TJ Slavia Hradec Králové 5,0 31,0 40,5 2330 2373
40 CZE WIM Sochorová Petra CZE 2140 Šachový klub Lokomotiva Brno, o.s. 5,0 30,5 38,5 2296 2339
41 CZE IM Kulhánek Tomáš CZE 2428 Šachový klub Zikuda Turnov – o.s. 5,0 30,0 38,5 2237 2280
42 CZE GM Blatný Pavel CZE 2409 ŠK Rosice 5,0 29,0 38,0 2295 2338
43 CZE FM Studnička Tomáš CZE 2332 SK Litoměřice 4,5 39,5 49,5 2407 2407
44 CZE FM Vrána František CZE 2287 ŠK Staré Město 4,5 37,0 46,5 2360 2360
45 CZE   Daneš Jaroslav CZE 2261 TJ Stadion Kutná Hora 4,5 34,5 44,0 2400 2400
46 CZE FM Pacl Václav CZE 2263 Šachový klub GEOFIN Ostrava 4,5 33,5 41,0 2367 2367
47 CZE IM Freisler Pavel CZE 2328 ŠK Holdia DP Praha 4,5 33,0 42,0 2318 2318
48 CZE FM Kozák Miloš CZE 2184 SK Litoměřice 4,5 31,5 40,5 2339 2339
49 CZE   Malík Jan CZE 2232 ŠK Slavoj Poruba 4,5 31,5 40,0 2332 2332
50 CZE IM Vyskočil Neklan CZE 2390 ŠK Duras BVK 4,5 30,5 39,5 2295 2295
51 CZE IM Pisk Petr CZE 2333 TJ Podlužan Prušánky 4,5 30,0 38,5 2289 2289
52 CZE FM Sobek Jaroslav CZE 2303 Jäkl Karviná 4,5 29,0 39,5 2261 2261
53 CZE FM Roško Luboš CZE 2345 2222 ŠK Polabiny 4,5 28,5 36,0 2226 2226
54 CZE GM Lechtýnský Jiří CZE 2396 ŠK AD Jičín 4,5 28,0 36,0 2217 2217
55 CZE FM Obšívač Josef CZE 2295 Agentura 64 Grygov 4,5 27,5 36,5 2260 2260
56 CZE   Kratochvíl Josef CZE 2307 ŠK Caissa Třebíč 4,5 25,0 33,0 2205 2205
57 CZE   Bureš Jaroslav CZE 2327 Agentura 64 Grygov 4,0 37,0 45,5 2401 2358
58 CZE   Zwardoň Vojtěch CZE 2205 Jäkl Karviná 4,0 34,0 43,0 2325 2282
59 CZE WIM Čedíková Kateřina CZE 2195 ŠK Sokol Klatovy 4,0 32,5 42,0 2333 2290
60 CZE IM Neděla Vlastimil CZE 2347 TŽ Třinec 4,0 30,5 39,5 2278 2235
61 CZE   Sikora Jan CZE 2238 TŽ Třinec 4,0 30,5 38,5 2294 2251
62 CZE   Vlach Karel CZE 2171 DDM Praha 6 4,0 30,0 38,0 2282 2239
63 CZE FM Šklíba Martin CZE 2309 ŠK Rapid Pardubice, o.s. 4,0 29,5 37,0 2229 2186
64 CZE FM Bartoš Jan CZE 2201 SK Litoměřice 4,0 29,5 36,5 2294 2210
65 CZE FM Vaculík Martin CZE 2298 1. Novoborský ŠK 4,0 29,0 38,0 2263 2220
66 CZE   Hába Zdeněk CZE 2233 ŠK Gordic Jihlava 4,0 28,5 36,5 2283 2240
67 CZE IM Michenka Jozef CZE 2390 Šachový klub GEOFIN Ostrava 4,0 27,5 36,0 2225 2182
68 CZE   Potomák Vladimír CZE 2232 ŠK Slavoj Poruba 4,0 27,5 35,0 2274 2231
69 CZE   Folk Petr CZE 2244 ŠK Líně 4,0 26,5 35,5 2263 2220
70 CZE FM Olšar Jaroslav CZE 2317 Jäkl Karviná 4,0 24,0 31,5 2175 2132
71 CZE WFM Olšarová Tereza CZE 2269 SK Slavia Orlová 4,0 23,5 33,0 2191 2148
72 CZE IM Sikora-Lerch Jan CZE 2205 TŽ Třinec 3,5 32,5 40,0 2345 2265
73 CZE   Čižinský Petr CZE 2124 2222 ŠK Polabiny 3,5 31,5 40,0 2305 2225
74 CZE   Adámek Jiří CZE 2254 ŠK Slavoj Poruba 3,5 30,5 40,0 2285 2205
75 CZE   Folková Martina CZE 2128 ŠK Líně 3,5 29,5 38,0 2294 2214
76 CZE WIM Pertlová Soňa CZE 2201 TŽ Třinec 3,5 28,5 37,0 2311 2231
77 CZE   Umanec Filip CZE 2226 STS Chvojkovice Brod 3,5 28,5 36,0 2310 2230
78 CZE WFM Olšarová Karolína CZE 2191 SK Slavia Orlová 3,5 28,0 35,5 2302 2222
79 CZE   Novotný Jaroslav CZE 2217 ŠK AD Jičín 3,5 25,5 32,5 2289 2209
80 CZE   Seidl Štěpán CZE 2052 Sokol Bedřichov 3,0 34,5 43,5 2343 2218
81 CZE   Krajina Aleš CZE 2195 Šachový klub GEOFIN Ostrava 3,0 30,5 38,0 2290 2165
82 CZE FM Novotný Michal CZE 2250 2222 ŠK Polabiny 3,0 30,0 38,5 2303 2178
83 CZE   Valíčková Martina CZE 2072 TŽ Třinec 3,0 29,0 37,0 2284 2159
84 CZE   Kapusta Petr CZE 2186 ŠK Staré Město 3,0 27,0 34,0 2239 2114
85 CZE   Chlevišťan Jakub CZE 2111 VOKD Poruba 3,0 26,0 33,0 2277 2152
86 CZE   Šplíchal Stanislav CZE 2219 TJ Mittal Ostrava 3,0 25,0 32,5 2207 2082
87 CZE   Bureš Martin CZE 2131 TJ Mittal Ostrava 3,0 24,5 32,5 2256 2131
88 CZE   Weissmann Lukáš CZE 2131 Sokol Dobrá 2,5 26,0 33,5 2268 2102
89 CZE   Kocur Valter CZE 2139 MSA Dolní Benešov 2,5 24,5 31,5 2207 1982
90 CZE   Tauš Martin CZE 2099 Sokol Dobrá 2,5 23,5 30,0 2208 1983
91 CZE FM Indrák Igor CZE 2269 ŠK Libštát 2,5 22,5 31,0 2214 2075
92 CZE   Mrva Marek CZE 2248 TJ Mittal Ostrava 2,5 21,0 28,5 2181 2015
93 CZE   Hladík Lumír CZE 2065 Viktorie Bohumín 2,0 24,5 31,0 2211 1916
94 CZE   Vacek Antonín CZE 2092 TJ Mittal Ostrava 0,5 19,0 25,5 2213 1812