Przejdź do głównej części

Otrzymaliśmy Nagrodę Prezydenta Miasta Katowica za 2008r.!

adminek 19 kw. 2009 5:22

Z zadowoleniem przyjęliśmy wiadomość, iż otrzymaliśmy Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice za 2008r. w dziedzinie sportu w rywalizacji drużyn. Więcej w całym artykule – można także przejrzeć zdjęcia z imprezy w galerii .

 

Doroczna nagroda Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu

         Klub Szachowy „HetMaN Szopienice”, otrzymał wyróżnienie Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu za rok 2008. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury Szopienice-Giszowiec. Nagrody wręczał Pan Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok.

 

       Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu przyznawane są co roku sportowcom za osiąganie bardzo dobrych wyników we współzawodnictwie sportowym oraz trenerom i działaczom za szczególny wkład pracy na rzecz sportu. O przyznanie nagrody mogą wnioskować stowarzyszenia, związki, federacje sportowe oraz wyższe uczelnie działające na terenie miasta Katowice. Nagrody Prezydenta Miasta Katowice przyznawane są indywidualnie, konkretnym osobom. Co roku za szczególne osiągnięcia wyróżniane są także kluby i drużyny sportowe.
      

       Wśród wyróżnionych za osiągnięcia w 2008 roku znalazła się drużyna Klubu Szachowego „HetMaN Szopienice”. Wyróżnienie przyznano za zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski w szachach klasycznych oraz tytułu Drużynowego Mistrza Polski w szachach błyskawicznych (drużyna obroniła tytuły zdobyte w 2007r).  Klub otrzymał statuetkę, a wszyscy zawodnicy – złoci medaliści – indywidualne dyplomy. Przypomnijmy złotych medalistów: arcymistrz David Navara, am Kamil Mitoń, am Piotr Bobras, am Jacek Gdański, am Bartłomiej Heberla, am Joanna Dworakowska, mm Grzegorz Masternak i fm Krzysztof Bulski.

 

       Wyróżniona drużyna klubu „HetMaN Szopienice” znalazła się w gronie szacownych laureatów, do których w tym roku zaliczono także biegaczkę narciarską Justynę Kowalczyk, studentkę Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, która otrzymała Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu i tytuł Honorowego Obywatela Miasta Katowice. Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że I Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice w kategorii najlepszego zawodnika otrzymała Katarzyna Pawlik (paraolimpijka, pływaczka), II Nagrodę otrzymali: Dominika Mosler (szpadzistka), Marcin Koniusz (szablista), Sylwia Jaśkowiec (biegaczka narciarska), Anna Grzesiak (triathlonistka), z kolei III Nagrodę odebrał Rafał Fedaczyński (chodziarz). Nagrodę w kategorii trener/działacz sportowy otrzymał Ireneusz Langer (pływanie). Wyróżniono jeszcze Mikołaja Machnika (pływanie) i Klub Sportowy AZS AWF Katowice za szczególny wkład w rozwój sportu oraz krzewienie kultury fizycznej w mieście Katowice.