Przejdź do głównej części

Patryk Cieślak Mistrzem Europy Juniorów do lat 12!

czarny goniec 14 lis 2022 10:55

Wychowanek naszego klubu Patryk Cieślak został Mistrzem Europy Juniorów do lat 12 w szachach klasycznych.

Wielkie gratulacje dla naszego juniora Patryka Cieślaka za zdobycie Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 12 w szachach klasycznych! Patryk dołączył do naszego klubu pod koniec 2019 jako początkujący i bardzo szybko robił postępy. Patryk intensywnie trenował i startował w wielu turniejach. Rok 2022 był rokiem pełen sukcesów: Patryk zdobył Wicemistrzostwo Polski do lat 12 w szachach klasycznych, Mistrzostwo Polski w szachach szybkich do lat 12 oraz Wicemistrzostwo Polski w szachach błyskawicznych oraz brązowy medal w Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 12 w szachach błyskawicznych. Przez ponad 2 lata współpracował z trenerem FM Michałem Tworuszką, a od kilku miesięcy współpracuje z arcymistrzem GM Danielem Sadzikowskim. Wielkie gratulacje dla trenerów! Sukces ma wielu ojców, ale jest to sukces zawodnika, rodziców, trenerów oraz całego środowiska związanego z naszym klubem! Podziękowania dla sponsorów klubu: UM Katowice oraz WASKO S.A. W ciągu 3 lat takie ogromne sukcesy zawodnika i to jeszcze w trudnym czasie pandemii… Wielkie gratulacje dla wszystkich! Sylwetka Patryka w Encyklopedii Szachy w Polsce: http://www.szachypolskie.pl/patryk-cieslak/

Wyniki: http://chess-results.com/tnr678929.aspx?lan=3&art=1&rd=9&fedb=POL&turdet=YES&flag=30&fbclid=IwAR359E1ILOL7ysrJGXfiGgZVV5AscLVaQhjVXtOahgwLHCRkHh2_Yqy0XSk

Piotr i Paweł Brzezina w pierwszej trzydziestce juniorów w Europie! Paweł zajął 27 miejsce (5,5 z 9) w grupie chłopców do lat 10, a Piotr zajął… 27 miejsce (5,5 z 9) w grupie do lat 12. Warto zauważyć, że katowiczanie to roczniki młodsze i w przyszłym roku mogą grać w tej samej grupie wiekowej. W grupie do lat 10 startowało 91 zawodników, a w grupie do lat 12 startowało 109 zawodników z całej Europy. Brawa również dla naszego najmłodszego juniora Nikodema Mrozowskiego za zajęcie 60 miejsca w grupie do lat 8.
Mistrzostwa Europy Juniorów odbyły się w dniach 5-15.11 w Turcji. Gratulujemy!