Przejdź do głównej części

Piotr i Paweł Wicemistrzami Polski w szachach szybkich!

czarny goniec 30 sie 2021 7:31

Dwa medale naszych juniorów w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich! Piotr Brzezina został Wicemistrzem Polski do lat 10 w szachach szybkich! Paweł Brzezina został Wicemistrzem Polski do lat 8 w szachach szybkich!

Ileż było emocji 🙂. Na trudnym dystansie Piotrek zdobył 9,5 punktu z 11 partii, a Paweł 8,5 z 11. Mistrzostwa odbyły się w Rzeszowie w dniach 27-29 sierpnia. Startowało 119 juniorów w grupie Piotrka, a w grupie Pawła 73 juniorów.
Katowiczanie są uczniami Kaespe Katowice Szkoły im. Św. Jacka w Katowicach, z którą współpracujemy. Trenerem jest FM Michał Tworuszka. Partie były rozgrywane tempem 15 minut plus 10 sekund na zawodnika. Brawa i gratulacje dla chłopaków, gdyż przez rok zrobili ogromne postępy (Paweł w zeszłym roku był 42 w C8 MPJ szybkie 2020, a Piotrek 61 w C10 szybkie).

Jutro trzymamy kciuki za całą naszą ekipę, bo są MPJ 8-12 w szachach błyskawicznych.