Przejdź do głównej części

Magda Oborska brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek do lat 14!

czarny goniec 25 lip 2021 11:16

Magda Oborska została brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek do lat 14 w szachach klasycznych!
Wielkie gratulacje dla Magdy oraz Jej Rodziny, która wspiera Magdę w rozwoju szachowej pasji! Jest to drugi medal Magdy w historii, gdyż Magda ma już na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek 2018 do lat 12.Debiutant Patryk Cieślak zajął wysokie 6 miejsce w grupie chłopców do lat 12. Jest to najlepszy wynik juniora z Śląska w tej grupie i drugi wynik w roczniku Patryka, dzięki czemu ma zapewniony udział w Finałach Mistrzostw Polski Juniorów 2022. Patryk ma już na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w szachach błyskawicznych 2020 do lat 10. Emilia Leks zajęła 39 miejsce w grupie dziewczyn do lat 14 i zdobyła cenne doświadczenie.
Jak mówi sportowa mądrość: suma szczęścia w turnieju równa się zero 🙂, ale szkoda niewykorzystanych szans. Magda prowadziła przez 8 rund, ale porażka w ostatniej rundzie zepchnęła Ją na 3 miejsce. Patryk nie wykorzystał wszystkich szans w ostatniej partii, a przy wygranej był bliski zdobycia medalu.


Należy podkreślić, że cała trójka to wychowankowie HETMANa Katowice: Magda dołączyła do naszego klubu w 2014, Emilia w 2017, Patryk w 2019. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Finały Mistrzostw Polski Juniorów) odbyła się w Uniejowie (województwo łódzkie) w dniach 18-25 lipca.
W Finałach w każdej grupie wiekowej startowało około 52 zawodników (nie licząc eliminacji) i samo zakwalifikowanie się do Finałów jest znaczącym osiągnieciem. Dodatkowo województwo śląskie zajęło I miejsce w klasyfikacji województw, a nasz klub 8 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji klubów.
Wielkie gratulacje!