Przejdź do głównej części

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów. Hetman liderem frekwencyjnym!

czarny goniec 04 gru 2020 8:16

HETMAN jako jedyny klub na Śląsku wystawił aż trzy drużyny juniorów w Drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów w szachach klasycznych! Jest to duży sukces frekwencyjny, gdyż około 15 naszych juniorów po raz pierwszy spotkało się z „poważnymi szachami” (m.in miało okazję zagrać tempem 90 minut + 30 sekund; na zapis; w drużynówce itd).

Zawody zostały rozegrane na Stadionie Śląskim – co jest dużą zasługą organizacyjną Śląskiego Związku Szachowego. 6 rund (dwa weekendowe zjazdy) były rozegrane w lutym, a ostatni trzeci zjazd był rozegrany w ten weekend z zachowaniem wszelkich obostrzeń przeciw pandemii. Koordynatorem naszych drużyn był trener FM Michał Tworuszka.

WYNIKI i SKŁADY trzech drużyn:

HETMAN GKS Katowice grał w Ekstralidze Śląskiej Juniorów i zajął 4 miejsce. W składzie drużyny wystąpili: Artur Oborski, Michał Pełka, Alan Bogusz, Maciej Pełka, Jeremi Wesołowski, Irena Hertlein, Magda Oborska. Indywidualnie nasi juniorzy zdobyli 3 medale na szachownicach: Magda Oborska (szachownica 6) i Irena Hertlein (szachownica 5) srebro, a Michał Pełka (szachownica 2) brąz!

HETMAN GKS Katowice II grał w I lidze Śląska Juniorów i zajął 8 miejsce. W składzie drużyny wystąpili: Krzysztof Hryciuk, Piotr Sitek, Marcin Wykpis, Tomasz Górny, Harjith Rajbharath, Igor Frey, Krzysztof Becker, Bartosz Kułak, Maksymilian Cieślicki, Emilia Leks, Liliana Wesołowska.

HETMAN GKS Katowice III grał w I lidze Śląska Juniorów i zajął 17 miejsce W składzie wystąpili: Wojciech Wdowski, Michał Szymocha, Konrad Kowalek, Patryk Cieślak (brązowy medalista MPJ do lat 10 w szachach błyskawicznych), Piotr Brzezina, Paweł Brzezina (wicemistrz Polski do lat 7), Jakub Kryszak, Igor Ciepiela, Antonina Bobakowska, Stefania Nowara, Celina Bobakowska, Lena Kowalek, Julia Kowalczyk. Dziękujemy zawodnikom za udział, walkę i poświęcony czas, a rodzicom za wsparcie. Na zdjęciu nasza Zosia, która trenuje do przyszłorocznej ligi .

Parafrazując znane powiedzenie szachowe – Jeżeli w Twojej TRZECIEJ drużynie juniorów gra dwóch medalistów Mistrzostw Polski Juniorów to o przyszłość klubu możesz być spokojny 🙂

Strona turnieju: Ekstraliga Śląska http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_6765/

I liga Śląska – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/tdr_6766/