Przejdź do głównej części

Informacje dla uczniów Szkoły im. św Jacka

czarny goniec 04 wrz 2020 3:49

TURNIEJE SZACHOWE

Aby zagrać w szkolnym turnieju szachowym na lichess.org należy wykonać następujące kroki:

  1. Rejestracja na portalu Lichess. Link: https://lichess.org/signup . Czasem trzeba potwierdzić przez adres mailowy. Portal jest bezpłatny.
  2. Dołączenie do Klubu szachowego online Św. Jacka https://lichess.org/team/szkoa-im-sw-jacka (wejść na tą stronę i kliknąć Dołącz).
  3. Rejestracja na konkretnym turnieju. Możliwości są dwie. a) Trzeba wejść na główną stronę klubu online https://lichess.org/team/szkoa-im-sw-jackai tam jest dział Turnieje. Wchodzimy w konkretny turniej i klikamy DOŁĄCZ. b) Można bezpośrednio przez link https://lichess.org/swiss/FishlOMZ i trzeba kliknąć DOŁĄCZ. Link zwykle jest podany na Librusie.
  4. Turniej. O ustalonym dniu i godzinie turnieju należy być na stronie turnieju i kojarzenie odbywa się automatycznie. W turniejach typu arena można dołączyć później (nie trzeba być od początku). Jeżeli ktoś się zmęczy to można opuścić turniej w trakcie rozgrywek i nie grać całego turnieju.

Jeżeli są jakieś problemy to proszę pisać do mnie to jestem w stanie samodzielnie założyć konto dla ucznia na lichess.org.

TURNIEJE WARCABOWE 

Aby zagrać w turnieju warcabowym należy wykonać następujące kroki:

  1. Rejestracja na portalu lidraughts.org Link: https://lidraughts.org/signup
  2. Dołączenie do Klubu warcabowego online św. Jacka . Trzeba wejść na poniższy link i kliknąć DOŁĄCZ Link: https://lidraughts.org/team/szkoa-im-sw-jacka
  3. Rejestracja na konkretny turniej. Możliwości są dwie. a) Bezpośrednio z linku podanego Librusie https://lidraughts.org/tournament/ujyM2SYV i klikamy DOŁĄCZ. b) Wchodzimy na stronę klubu online https://lidraughts.org/team/szkoa-im-sw-jacka i wchodzimy w dział aktualny turnieje https://lidraughts.org/team/szkoa-im-sw-jacka/tournaments i tam znajdujemy turniej i klikamy DOŁĄCZ.
  4. O określonej godzinie jesteśmy na stronie turnieju i wszystko jest automatycznie (kojarzenie).

INNE UWAGI:

  1. W przypadku pytań służę pomocą przez Librus, Teams lub mailowo m.tworuszka@gmail.com lub przez lichess (czasnaszachy).
  2. Jeżeli ktoś jest bardziej zainteresowany szachami to można dołączyć do Klubu Szachowego HETMAN Katowice online na lichess https://lichess.org/team/ksz-hetman-katowice . Rejestracja do klubu nie odbywa się automatycznie (jak do szkoły). Ja zatwierdzam. Czasem trzeba rozwiązać zadanie szachowe – mata w 1 posunięciu.

pozdrawiam FM Michał Tworuszka