Przejdź do głównej części

Olimpiada online – oświadczenie klubu

czarny goniec 29 sie 2020 7:38


Polskaz brązowym medalem Olimpiady Online!

To ogromny sukces polskich szachów! W imieniu Zarządu Klubu Wasko HETMAN GKS Katowice serdecznie gratulujemy całej biało-czerwonej drużynie! Bardzo cieszymy się, że nasi zawodnicy i trenerzy pomimo trudów Ekstraligi zadeklarowali gotowość do gry w Olimpiadzie i codziennie walczyli stanowiąc o sile biało-czerwonej drużyny.

Wyrażamy jednocześnie stanowczy sprzeciw komentarzom, które pojawiły się podczas transmisji na żywo z meczu półfinałowego Olimpiady.

Władze klubu Wasko HETMAN GKS Katowice mając na względzie wagę wyniku na Olimpiadzie i tym samym budowanie silnej pozycji Polski na sportowej mapie świata, nie zakazały gry żadnemu z zawodników w żadnej z rund Olimpiady rozgrywanych w trakcie Ekstraligi.

Zrobiliśmy to mimo pełnej świadomości, że dodatkowe zmęczenie, stres i emocje, mogą się przełożyć na wynik meczów naszej drużyny w Drużynowych Mistrzostwach Polski – Ekstraliga 2020. Bardzo serdecznie dziękujemy trenerowi Bartoszowi Soćko oraz zawodnikom Monice Soćko, Radkowi Wojtaszkowi, Grzegorzowi Gajewskiemu i Janowi-Krzysztofowi Dudzie za bardzo bojowe podejście i gotowość do gry zwłaszcza w ostatnim, półfinałowym meczu, który został rozegrany bezpośrednio przed IV rundą Ekstraligi. Aż pięcioro spośród 8 zawodników zaangażowanych w ten mecz reprezentuje barwy Wasko HETMAN GKS Katowice.

Zarząd Klubu