Przejdź do głównej części

GM Krzysztof Bulski zwycięzcą II Memoriału im. Karola Zieleźnika

Grandmaster 12 lis 2016 4:28

W dniach 10-11.11.2016 odbyły się dwa turnieje w ramach II Memoriału im. Karola Zieleźnika. Impreza odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. 

 

 

GM Krzysztof Bulski odbiera puchar Marszałka Województwa Śląśkiego

 

Turniej główny rozgrywany był w piątek 11 listopada. Grano 7 rund tempem P-15 + 5s/ruch. W zawodach startowało 6 arcymistrzów i 9 mistrzów międzynarodowych. Turniej pewnie wygrał nasz zawodnik – GM Krzysztof Bulski, który zdobył 6,5 pkt. Drugi był IM Aleksander Hnydiuk z wynikiem 6 pkt., trzecie miejsce zajał IM Daniel Sadzikowski, który uzyskał 5,5 pkt. II miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła nasza zawodniczka – Anna Kubicka, która zajęła dobre 22 miejsce (4 pkt.). Z naszego klubu grali także Piotr Mucha, IM Włodzimierz Kruszyński, Aleksander Masternak, Adam Nowacki.

 

W czwartek 10 listopada rozegrano turniej szachów błyskawicznych. Grano 11 rund tempem P-3 + 2s/ruch. Zwyciężył gość z Ukrainy – GM Kirill Stupak (8,5 pkt.). Drugi był GM Marcin Tazbir (7,5 pkt.), trzeci był IM Maciej Klekowski (7,5 pkt.). Najlepszą kobietą w turnieju była nasza zawodniczka – Anna Kubicka (5 pkt., 21 miejsce). Z naszego klubu grali także GM Krzysztof Bulski (6,5 pkt., 8 miejsce) oraz IM Włodzimierz Kruszyński (6 pkt., 16 miejsce).