Przejdź do głównej części

Srebrny medal reprezentacji kobiet na Olimpiadzie!

Grandmaster 13 wrz 2016 3:10

Na zakończonej właśnie Olimpiadzie Szachowej w Baku reprezentacji Polski kobiet zdobyła historyczny srebrny medal! Drużyna na czele z arcymistrzynią z naszego klubu – Moniką Soćko –  wygrała pewnie ostatnią rundę 3,5 – 0,5 z drużyną Węgier i wywalczyła 2 miejsce. Monika zdobyła 5,5/10 i pewnie utrzymała pierwszą deskę. Trenerem reprezentacji kobiet był Marek Matlak. 

 

na pierwszym planie GM Monika Soćko w pojedynku ostatniej rundy

z GM Hoang Thanh Trang (zdjęcie pobrane ze strony www.pzszach.pl)

 

Drużyna mężczyzn po dobrym finiszu zajęła dobre 7 miejsce. Bardzo dobrze zagrała nasza pierwsza szachownica – zawodnik wypożyczony do naszego klubu – GM Radosław Wojtaszek. Radek był podporą drużyny i zdobył 7,5/10. Zawodnicy naszego klubu udzielali się także w przygotowaniach. Trenerem reprezentacji mężczyzn był GM Bartosz Soćko. W przygotowaniach pomagał również GM Kamil Mitoń. 

 

stoją od lewej: Łukasz Turlej, GM Kamil Mitoń, GM Jan-Krzysztof Duda, GM Marek Matlak, 

GM Mateusz Bartel, GM Kacper Piorun, GM Dariusz Świercz, GM Radosław Wojtaszek, GM Bartosz Soćko,

siedzą od lewej: WGM Karina Szczepkowska-Horowska, WGM Klaudia Kulon, GM Monika Soćko, 

WIM Mariola Woźniak, WGM Jolana Zawadzka

(zdjęcie pobrane ze strony www.pzszach.pl)