Przejdź do głównej części

HETMAN Wicemistrzem Polski Juniorów!

Grandmaster 25 lip 2016 9:05

W dniach 22-31 lipca odbywa się Ekstraliga Juniorów w Suchedniowie. Nasza drużyna występuje w składzie: IM Łukasz Jarmuła, FM Viktor Gazik, Mateusz Lis, Rafał Jobda, Michał Pełka, WFM Veronika Gazikova, Zuzanna Kulpa.

Niestety mimo iż jest to najwyższa klasa rozgrywek  juniorów w Polsce rozgrywana jest w atmosferze skandalu, gdyż organizator (Świętokrzyski Związek Szachowy) dopuścił do sytuacji, że w czasie trwania turnieju odbyły się wesela z bardzo głośną muzyką do 4 rano.  Odbiło się to na naszych zawodnikach m.in Łukasz Jarmuła przegrał na czas w drugiej rundzie w dużo lepszej pozycji (myślał, że wykonał 40 posunięć). HETMAN zajął II miejsce i powtórzył wynik z 2014 roku. Złoto zdobyło ponownie Rodło Opole. HETMAN wygrał z Rodłem Opole, ale zremisował dwa mecze. Było 5 bardzo silnych drużyn i decydowały niuanse. Do złota zabrakło nam jednego małego punktu :).

 

 

Wyniki

Transmisja

Informacja na stronie PZSzach