Przejdź do głównej części

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Zuzia piąta!

Grandmaster 07 maj 2016 9:22

W dniach 30 kwietnia do 7 maja w Olecku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W grupie dziewczyn (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek do lat 14)  do lat 14 startowała nasza zawodniczka Zuzanna Kulpa, która zajęła wysokie 5 miejsce i zdobyła 5 punktów w współzawodnictwie sportowym. Zuzia zajęła ex aequo 3-5 miejsce, ale słabsza punktacja pomocnicza zepchnęła ją na 5 miejsce (4 miejsce przegrała 1 punktem Bucholtza). Do walki o medale zabrakło jeszcze jednej rundy :).   Zuzia ograła  m.in ubiegłoroczną srebrną (Liwię Jarocka z UKS Korona Gdynia) i brązową medalistkę MPJ do lat 12 (Marię Malicka z Polonii Warszawa). Do drugiej normy kandydackiej zabrakło tylko 10 punktów rankingowych (ranking uzyskany 1990). Zuzia zapewniła sobie udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorek (3 w roczniku) oraz uzyskała uprawnienia do udziału w Mistrzostwach Europy Juniorek i Mistrzostwach Świata Juniorek.