Przejdź do głównej części

IV Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Grandmaster 03 maj 2016 6:20

W dniach 7-8 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył  się IV Turniej Szachowy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Była to największa otwarta impreza w Polsce w 2016 roku, a pula nagród wyniosła aż 32 tysiące złotych! Organizatorem imprezy tradycyjnie jest Śląski Związek Szachowy.

 

W turnieju głównym wystąpiła liczna reprezentacja naszych zawodników. GM Bartosz Soćko zajął II miejsce. 12 miejsce zajęła GM Monika Soćko, trzynasty był GM Kamil Mitoń.

 

Dużym sukcesem juniorów HETMANA zakończyły się turnieje juniorskie. Startowało kilkunastu juniorów z HETMANA.

Grupę A (rocznik 2002 i młodsi) wygrał nasz zawodnik Michał Pełka (8 z 9). Grupę B wygrał nasz zawodnik Artur Oborski (8 z 9). W grupie C Alan Bogusz był trzeci. W grupie D Maciej Pełka był piąty. W grupie E Adam Kubecki zdobył V kategorię. Dla pozostałych juniorów: Stefanii Nowary, Magdy Oborskiej, Karoliny Kulpy, Natalii Rogozińskiej, Kacpra Rogozińskiego, Maćka Kubeckiego było to cenne doświadczenie turniejowe.

 

Oficjalna strona turnieju

Serwis turniejowy ChessArbiter

TPPW – grupa A

TPPW – grupa B

TPPW – grupa C

TPPW – grupa D

TPPW – grupa E