Przejdź do głównej części

Indywidualne Mistrzostwa Polski

Grandmaster 04 kw. 2016 3:00

W dniach 30 marca do 10 kwietnia odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski. Z naszego klubu startowali GM Grzegorz Gajewski oraz GM Monika Soćko.

W turnieju kobiet – Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach zwyciężyła GM Monika Soćko przed WGM Jolantą Zawadzką oraz IM Iwetą Rajlich. Był to 21 występ Moniki Soćko w finałach Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet, w których zdobyła 7 złotych medali, 5 srebrnych oraz 3 brązowe. Monika w ilości zdobytych tytułów Mistrzyni Polski dogoniła Iwetę Rajlich i zajmuje II miejsce w tej klasyfikacji za Krystyną Radzikowską (9 tytułów).

W turnieju panów –  LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach zwyciężył nasz ekstraligowy zawodnik GM Radosław Wojtaszek reprezentujący w tym turnieju MTS Kwidzyń. GM Grzegorz Gajewski zajął 10 miejsce.

Mistrzowie Polski Monika Soćko i Radosław Wojtaszek z Prezesem PZSzach Tomaszem Delegą