Przejdź do głównej części

XXII Turniej Gwiazdkowy – Olkusz

adminek 14 gru 2015 7:42

W dniach 12-13 grudnia w Olkuszu odbył się cykliczny XXII Turniej Gwiazdkowy Dzieci i Młodzieży. Wysokie nagrody (I miejsce 500zł, każdy uczestnik dostał paczkę) sprawiły, ze w wielu grupach turniejowych pojawiła się czołówka polskich juniorów. Turniej był rozgrywany tempem P’30 (bez dodawanego czasu) i niektórzy zawodnicy mieli trudności z przestawieniem się na te tempo.

Niemal życiowy turniej rozegrała Karolina Kulpa zajmując II miejsce w grupie E (startując z 15 numerem startowym i uzyskując ranking uzyskany 1890). Karolina ograła aktualną Mistrzynię Polski Juniorek do lat 10, zremisowała z Wicemistrzynią Polski do lat 10, a w sumie z pierwszą piąstką Mistrzostw Polski Juniorek do lat 10 zrobiła 3 z 4.

Świetny turniej rozegrała również Magda Oborska, która w grupie C zajęła II miejsce (również wysoki ranking uzyskany 1805). Piotr Karwacki zajął IV miejsce w grupie D, Zuzia V miejsce w grupie I, a Artur Oborski był 12 w grupie H.

Mimo iż startowało tylko 5 naszych zawodników HETMAN zajął w klasyfikacji drużynowej 3-4 miejsce ( I miejsce zajął gospodarz Olkusz, który miał znacznie więcej zawodników).