Przejdź do głównej części

Ekstraliga 2015 – zapowiedź II sesji

adminek 29 sie 2015 9:48
Rektorat
Rektorat

W dniach 04-06.09.2015 odbędzie się II sesja Ekstraligi Szachowej 2015 w Katowicach. Organizowana przez nas impreza odbędzie się w auli Kazimierza Lepszego w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ulicy Bankowej 12. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa oraz Prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego. U dołu strony znajduje się promocyjny link Miasta Katowice. Komunikat organizacyjny można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów.

 

Rektorat

        Uff, jak gorąco! Klimatyzowana Aula czeka na zawodników Ekstraligi.

 

W I sesji Hetman pewnie wygrał trzy pierwsze mecze i aktualnie znajduje się na czele tabeli. Już w piątek odbędą się śląskie derby – ważny mecz z zeszłorocznym brązowym medalistą, Akademią Szachową Gliwice, z którą w ostatnich rozgrywkach przegraliśmy 4-2. 

 

Jak co roku odbędą się imprezy towarzyszące:

 

Symultana z Radosławem Wojtaszkiem 

 

Podczas Ekstraligi odbędzie się symultana z najsilniejszym polski szachistą, zawodnikiem Hetmana GM Radosławem Wojtaszkiem. Więcej informacji w oddzielnym artykule:

 

        Z ostatniej chwili: po trzygodzinnej walce na 25 szachowicach wynik 25 – 0 dla arcymistrza. 

 

VII Mistrzostwa Polski Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych

 

W dniach 04-05.09.2015 odbędą się VII Mistrzostwa Polski Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych pod Honorowym Patronatem Polskiego Związku Szachowego i Prezydenta Miasta Katowice. Szczegóły na oficjalnej stronie katowickich wodociągów:

 

Miniturniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Katowice

 

W sobotę, 05.09.2015 od godz. 20,00 odbędzie się na boisku Hetmana 22 miniturniej piłki nożnej. Udział wezmą 4 drużyny sześcioosobowe: Szachiści Ekstraligi, pracownicy sponsora Hetmana – COIGu, reprezentacja Katowickich Wodociągów S.A. oraz reprezentacja Urzędu Miasta Katowice. Kapitanem reprezentacji będzie GM Bartosz Soćko do ktorego należy zgłaszać swój udział. Zainteresowanych prosi się o zabranie sprzętu sportowego (butów bez korków metalowych).