Przejdź do głównej części

DMŚJ i DMŚS 2015 – I zjazdy

adminek 11 maj 2015 3:16

W dniu 9 maja w Rydułtowach odbył się pierwszy zjazd Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów. W pierwszej rundzie wygraliśmy z RKS MAT Rudą 4:2. W drugiej rundzie po zaciętej walce wygraliśmy z Strzybniczanką Tarnowskie Góry 3,5:2,5.

 

W trzeciej rundzie zmierzyliśmy się z zeszłorocznym Wicemistrzem Śląska Juniorów – Carbo Gliwice, które występowało w identycznym składzie co w zeszłym sezonie. Przypomnijmy, że w zeszłym roku przegraliśmy z Carbo 4,5:1,5. Tym razem liderzy stanęli na wysokości zadania i Piotrek Mucha zrewanżował się za zeszłosezonową porażkę z Maciejem Pawłowskim. Zuzia i Mateusz wygrali  swoje partie i przy stanie 3:2 decydowała partia Rafała Jobdy. Była to najdłuzsza partia trzeciej rundy, ale cenny remis dał nam zwycięstwo w tym meczu.  Nasi nowi zawodnicy (Natalia Wykpis i Artur Oborski) pokazali się z dobrej strony, ale mieli bardzo trudnych przeciwników. Piotrek, Mateusz, Zuzia zdobyli 3 punkty z 3.  Zatem prowadzimy w turnieju z 2 punktową przewagą, ale czekają na nas jeszcze 4 mocne drużyny i wszystko może się zdarzyć.

 

W niedzielę 10 maja odbył się I zjazd seniorów i nasza drużyna KSz HETMAN III Katowice – złożona z juniorów i pasjonatów  zremisował jeden mecz i jeden mecz przegrała.

 

DMŚJ – serwis chessarbiter

DMŚS – serwis chessarbiter