Przejdź do głównej części

HETMAN Drużynowym Mistrzem Śląska Seniorów 2014!

adminek 25 sty 2015 5:40

Zakończyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Śląska 2014.

HETMAN zajął I miejsce i w ten sposób obronił tytuł! 

 

Po dwóch zjazdach prowadziliśmy z kompletem punktów. W V rundzie spotkaliśmy się z UKS Częstochową i wygraliśmy 4:2. W VI rundzie wygraliśmy z Żorami 5:1. Po VI mieliśmy 3 punkty przewagi i wydawało się, że losy I miejsce są już rozstrzygnięte.

 

Trzęsienie ziemi nastąpiło w rundzie 7, gdy niespodziewanie przegraliśmy z "Dorsami"  (KS DORS Ruda Śląska) bez Dorsa (nie grał tam lider ich drużyny Dors Ryszard). Była to bodaj pierwsza porażka HETMANA od trzech sezonów. Na całe szczęście podnieśliśmy się w następnej rundzie – wygrywając z groźnym przeciwnikiem AZS Gliwicami 4:2. Kropkę "nad i" postawiliśmy w ostatniej rundzie wygrywając z UKS Rydułtowymi 5:1. Wielu naszych zawodników zdobyło medale na szachownicy. Drugie miejsce zajął UKS HETMAN Częstochowa, trzecie AZS Politechnika Śląska.Kapitanem zwycięskiej drużyny HETMANA był FM Michał Tworuszka. Punkty zdobyli: Roman Dąbek (5,5 z 9), Jacek Szwed 7 z 9, Michał Tworuszka 7 z 9, Aleksander Masternak 3,5 z 5, Mucha Piotr 7 z 9, Edyta Szromba 7,5 z 9. 

 

Druga nasza drużyna grała nierówno i dość pechowo (2 walkowery z powodu choroby, dwa ostatnie mecze przegrała do 2,5) zajmując ostatecznie 20 miejsce na 23 drużyny. Na uwagę zasługują wyniki Grzegorza Guły (III miejsce na 5 szachownicy) oraz juniorki Zuzanny Kulpy (4,5 z 5).

 

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów

Wyniki drużyny KSz "HETMAN" Katowice I

Wyniki drużyny KSz "HETMAN" Katowice II