Przejdź do głównej części

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16-18. Srebro Łukasza Jarmuły!

adminek 25 mar 2014 8:32

W dniach 21-30 marca odbyły się w Jastrzębiej Górze  Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16-18. Z naszego klubu gra 5 zawodników:  obrońca tytułu z zeszłego roku Łukasz Jarmuła (C16), Bartłomiej Mazur (C16), Piotrek Mucha (C18), Rafał Faron (C18) oraz Ania Mazur (D18).

Grupę C16 zdominowali Radosław Gajek (8 z 9)i Łukasz Jarmuła (7.5 z 9). Łukasz zajął II miejsce. Trzecie miejsce zajął Przemysław Piotrowski, który miał zaledwie 6,5 pkt. Jest lekki niedosyt (zwłaszcza w partii Gajek-Jarmuła, w której to Gajek wybronił się), ale trzeba docenić Radosława Gajka. Tytuł mistrza i wicemistrza Polski trafił w godne ręcę.  Gratulacje dla Łukasza!

Rafał Faron po słabym starcie – wygrał 4 ostatnie partie i zajął wysokie 10  miejsce (6 pkt. z 9).  10 miesce daje prawo staru do Mistrzostw Europy Juniorów w Gruzji.

W grupie C18 startował również  Piotrek Mucha, który poprawił swój reżim turniejowy.  Niestety słaby finisz (1 z 3) zepchnął go na 14 miejsce (5 z 9). Jest to najlepszy wynik Piotrka w jego startach w MPJ w szachach klasycznych.  Piotrek Mucha zyskał na rankingu + 2.  Obaj zawodnicy rozegrali wiele wartościowych partii.

Bartek Mazur wystartował wspaniale – miniatura czarnymi w 14 posunięć. Natomiast później było nieco gorzej  – kilka grubych błędów i w konsekwencji porażki, kilka partii wypuszczonych. Ostatecznie Bartek zdobył 4 pkt z 9 i zajął 36 miejsce.

W grupie D18 apetyty były wysokie – Ania w zeszłym roku była 5. W tym roku Ania zajęła 12 miejsce i należy to ocenić  pozytywnie biorąc pod uwagę fatalny start (0 z 2, średnią formę oraz fakt,  że w ostatnich rundach grała z bardzo mocnymi zawodniczkami (nr 2 i nr 3 listy startowej).

Jeśli chodzi o organizację to hotel Vis ma sporo atutów- świetne jedzenie, bardzo dobre zakwaterowanie. Minusem dla zawodników jest fakt, że dojazd jest bardzo czasochłonny i turniej trwa praktycznie dwa dni dłużej.  Myślę, że ten ośrodek  jeszcze nie jeden raz będzie miejscem szachowych potyczek.