Przejdź do głównej części

Bartosz Soćko trzeci w Mistrzostwach Europy w blitzu!

adminek 18 gru 2013 10:34

W dniach 13-15 grudnia, jak co roku w Warszawie, odbyły się Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich oraz Blitzu. Oba turnieje już od wielu lat gromadzą czołówkę najlepszych szachistów Europy, którzy w krótkiej, trzydniowej formule, mają okazję powalczyć o medale w dwóch konkurencjach – niezwykle atrakcyjnym dla kibiców blitzu, oraz nie mniej efektownym „rapidzie”. Turniej ma swoją renomę, a „zaprawieni w bojach” organizatorzy potrafią doskonale zapanować nad sytuacją, w której ma równocześnie zasiąść do szachownic ponad 750 uczestników.

W turnieju blitza w tym roku bezkonkurencyjnym okazał się dobrze wszystkim znany, renomowany reprezentant Ukrainy, Anton Korobow, a drugie miejsce zajął Vladislav Tkachiew. Bardzo miłym akcentem tych mistrzostw, było trzecie miejsce i brązowy medal zawodnika naszego klubu, Bartosza Soćki, któremu do srebra zabrakło tylko dobrej wartościowości pomocniczej. Bartosz Soćko niejednokrotnie podkreślał, że jego mocną stroną jest… brak wyraźnych słabych stron w jego grze. Miało to również przełożenie na turniej szachów aktywnych, w których zajął wysokie, siódme miejsce (zwyciężył niespełna 20 letni zawodnik z Węgier – GM Richard Rapport!) Warto nadmienić, że w obydwu turniejach w klasyfikacji kobiet zwyciężyła Monika Soćko. A więc małżeństwo Soćkowie, a tym samym Klub Szachowy "HETMAN" jeśli chodzi o rywalizację z zawodnikami i zawodniczkami z polskich klubów okazali się najlepsi. Gratulacje!