Przejdź do głównej części

Grupa Kapitałowa WASKO sponsorem reprezentacji Polski

adminek 11 lis 2013 12:55

W dniu 8 listopada 2013 roku w Warszawie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach.

W mistrzostwach uczestniczyło 38 drużyn męskich oraz 32 żeńskie. Każda drużyna składała się z 4 zawodników + 1 rezerwowy. Spośród 349 uczestniczących, 10 osób reprezentuje na co dzień barwy klubu WASKO Hetman Katowice – aktualnego Mistrza Polski.

W pierwszej reprezentacji Polski grają liderzy klubowej drużyny: Arcymistrz Bartosz Soćko, Arcymistrz Grzegorz Gajewski, Arcymistrz Kamil Mitoń oraz Arcymistrzyni Monika Soćko. Natomiast w  trzeciej reprezentacji Polski, sponsorowanej przez GK WASKO grają kolejni zawodnicy naszego klubu: Arcymistrz Jacek Gdański oraz pracownicy COIG S.A. Arcymistrz Krzysztof Bulski i Mistrz Międzynarodowy Grzegorz Masternak.

  

Nasi zawodnicy są również liderami reprezentacji Czech – Arcymistrz David Navara, Arcymistrz Vlastimil Babula oraz Ukrainy – Arcymistrz Alexander Areshchenko. 


W kolejnych rundach nasza drużyna osiągnęła następujące wyniki:

I   runda 1:3 z Anglią
II  runda 2,5:1,5 z Litwą
III runda 2,5:1,5 z Islandią
IV runda 1:3 z Rumunią
V runda 1:3 z Holandią
VI  runda 1:3 z Polską Futures 
VII runda 1,5:2,5 z Czarnogóra
VIII runda 3,5:0,5 z Walią 
IX runda 2:2 z Austrią

Nasza drużyna ostatecznie zajęła 31 miejsce.

Linki:

Część artykułu została pobrana ze strony www.coig.pl.