Przejdź do głównej części

Szachowe zmagania wodociągowców, impreza towarzysząca Ekstralidze

adminek 16 wrz 2013 10:44

W dniach 13-14 września br. odbyły się V Mistrzostwa Polski w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych. Turniej był rozgrywany w Miejskim Domu Kultury Bogucice -?? Zawodzie przy ul. Makiefki 44a.  Organizatorem imprezy były Katowickie Wodociągi S.A. oraz Klub Szachowy HETMAN Katowice. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objęli: Prezydent Miasta Katowice oraz Polski Związek Szachowy.

W zawodach brali udział pracownicy przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych z całej Polski. Klasyfikacja prowadzona była w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Firmy mogły więc zgłaszać uczestnictwo pojedynczych zawodników lub trzyosobowych drużyn. Walczyli oni o medale i statuetki specjalnie zaprojektowane na tę imprezę.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Robert Janik z Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Chrzanowie. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły Katowickie Wodociągi S.A. organizator Mistrzostw.

Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobył Tadeusz Szafraniec z Katowickich Wodociągów S.A. Na trzecim miejscu znalazł się Piotr Wirowski z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łodzi wyprzedzając o 0,5 punktu ubiegłorocznego Mistrza Marka Zychowskiego z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego.