Przejdź do głównej części

Mistrzostwa Katowic w blitzu 2013 – Bartosz znów pierwszy!

adminek 11 kw. 2013 10:58

       W sobotę 4 maja odbyły się Mistrzostwa Katowic w szachach błyskawicznych. Głównym organizatorem był nasz Klub Szachowy "HETMAN" Katowice. Zawody odbyły się w siedzibie klubu – w Miejskim Domu Kultury przy ul. Gen. J. Hallera 28 w Katowicach. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Klubu. Jak co roku turniej miał bardzo silną obsadę – grało aż 8 arcymistrzów, w tym 2 gości z Ukrainy z klubu "2700" – GM Alexander Areschenko (nasz zawodnik klubowy) oraz GM Pavel Eljanov. Turniej wygrał, będący ostatnio w świetnej formie, GM Bartosz Soćko. Drugi był GM Pavel Eljanov, trzeci GM Alexander Areschenko. Kolejne miejsca 4-5 zajeli GM Kamil Mitoń oraz GM Grzegorz Gajewski, a na 8 miejscu zakończył turniej GM Krzysztof Bulski. GM Monika Soćko zdobyła drugą nagrodę w klasyfikacji kobiet (za WGM Kariną Szczepkowską-Horowską). Turniej był zgłoszony do rankingu FIDE jako turniej błyskawiczny. 

 

      Tradycyjnie patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok (oficjalne pismo znajduje się poniżej). 

 

 

 I miejsce – (od lewej) GM Bartosz Soćko z córką Julią

III miejsce – GM Alexander Areschenko

II miejsce – GM Pavel Eljanov

Prezes Tadeusz Szafraniec

  

Gratulujemy!