Przejdź do głównej części

20 Olimpiada ICCF (eliminacje)  reprezentacja Polski

adminek 13 paź 2012 7:52

Olimpiady są drużynowymi Mistrzostwami Świata.

20 Olimpiada w szachach korespondencyjnych ma być rozgrywana za pośrednictwem serwera ICCF w dwóch etapach: eliminacje oraz finał. Drużyna liczy sześciu zawodników. Start został zaplanowany na 10.12.2012.

Kapitan zwycięskiej drużyny w 20 DMP (i zarazem prezes klubu) “HetMaN Szopienice” z Katowic, która jest wielokrotnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski zarówno w szachach bezpośrednich jak i korespondencyjnych – Tadeusz Szafraniec, otrzymał misję sformowania drużyny olimpijskiej.

Warto przypomnieć, że kolega Tadeusz osiągnął ogromny sukces, zarówno organizacyjny jak i sportowy, zdobywając brązowy medal podczas 13 Olimpiady zakończonej w 2009 roku, gdyż był selekcjonerem, kapitanem i jednocześnie zawodnikiem ówczesnej drużyny.

Przedstawił on propozycję składu reprezentacji Polski (6 szachownic + kapitan drużyny), która została w pełni zaakceptowana.

Oto skład drużyny, który został przesłany do organizatora:

Szach Tyt Zawodnik Ranking 2012/4
    Reprezentacja Polski 2464
1 SIM Pierzak, Rafael 2491
2 SIM Szczepankiewicz, Dariusz 2476
3 SIM Kozłowski, Waldemar 2465
4 SIM Szafraniec, Tadeusz 2460
5   Wojnar, Mariusz 2449
6 IM Nowakowski, Mirosław 2442
TC   Wojnar, Mariusz  

Kapitanem drużyny jest Mariusz Wojnar. Trzon drużyny stanowią zawodnicy drużyny “HetMaN Szopienice”, którzy startowali w 20 DMP i zdobyli tytuł mistrzowski (koledzy Rafael, Darek i Mirek).

Są to również w dużej mierze Ci sami, którzy uzyskali awans do finału 19 Olimpiady (koledzy Darek, Waldek, Tadeusz i Mirek) pomimo, że rozgrywki w eliminacjach jeszcze się nie zakończyły. Jeszcze raz serdeczne gratulacje!

Brązowi medaliści olimpijscy z finału 13 Olimpiady to koledzy Darek, Waldek oraz Tadeusz!

W składzie mamy też czterech Mistrzów Polski (koledzy Rafael, Waldek, Tadeusz i Mirek) oraz czterokrotnego (!) wicemistrza Polski (Darek).

Najsłabszym ogniwem drużyny jest kolega Mariusz (czyli piszący te słowa :) ), który w finale IMP był zaledwie szósty, chociaż ostatnio wygrał turniej arcymistrzowski (WS/GMN/025) ocierając się o normę GM (brakło 0.5pkt).

Skład zatem mamy bardzo solidny!

Liczymy na udany występ i awans do finału po raz kolejny!