Przejdź do głównej części

Quatra Ekstraliga 2012

adminek 06 wrz 2012 1:42

        Zakończyła się Quatra Ekstraliga 2012. Ostatnia, III sesja odbyła się w Katowicach (28-30 wrzesień), organizatorem był nasz klub. Patronat nad imprezą objął, podobnie jak przed rokiem, Prezydent Miasta Piotr Uszok (skan można obejrzeć poniżej). Niestety ściany nie pomogły naszym zawodnikom i remisy w dwóch ostatnich meczach zepchnęły naszą drużynę na drugie miejsce. Problemy zaczęły się w 8 rundzie, kiedy to byliśmy w dużych tarapatach z drużyną Baszty Żnin. Po przegranej GM Jacka Gdańskiego i 4 remisach przegrywaliśmy 3-2. Tylko dzięki wytrwałości GM Bartosza Soćki, który w minimalnie lepszej końcówce pokonał GM Mirosława Grabarczyka, udało się uratować remis w meczu. Do złota brakowało "tylko" wygranej z Rotmistrzem Grudziądz. Ostatni mecz rozpoczął się dla nas całkiem nieźle – dobrze stał Jacek, IM Anna Zozulia i GM Krzysztof Bulski także mieli przewagi, w lekkich tarapatach był GM Piotr Bobras, ale pozycja miała duże tendencje remisowe. Niestety Jacek po prostej podstawce w niedoczasie musiał uznać się za pokonanego w partii z mistrzem Europy juniorów Kacprem Drozdowskim. Przegrał także niepokonany do tej pory Piotr i wygrane Anny i Krzysztofa wystarczyły tylko do remisu. Drużyna Polonii Warszawa wygrała wysoko swoje mecze i ostatecznie zwyciężyła z przewagą 1,5 małych punktów. Pozostaje spory niedosyt, bo całą Ligę prowadziliśmy z kompletem punktów.. Pozostaje nam wierzyć, że w przyszłym roku powtórzymy sukces sprzed dwóch lat i znów staniemy na najwyższym stopniu podium.  

 

 

       W czasie zjazdu odbył się rewanżowy mecz piłki nożnej szachistów Ekstraligi z drużyną Katowickich Wodociągów. Dwa lata temu szachiści wygrali 2:1, w tym roku było dużo gorzej – przeciwnicy wygrali aż 6:1. Jedynego gola dla szachistów strzelił Mirosław Grabarczyk.

 

Oficjalna strona II sesji: