Przejdź do głównej części

Olimpiada Szachowa 2012

adminek 30 sie 2012 11:53

     W dniach 27.08-10.09.2012 odbywa się najważniejszy drużynowy turniej na świecie – Olimpiada 2012. Zawody są rozgrywane w tureckim Istambule. Zarówno w drużynie kobiecej, jak i męskiej grają nasi zawodnicy. Od lat liderem polskiej drużyny kobiecej jest GM Monika Soćko, która jest także jednym z najważniejszych ogniw naszej drużyny (na zdjęciu trzecia od lewej)

 

 

     W drużynie męskiej na 3 szachownicy gra mąż Moniki – GM Bartosz Soćko, który występuje w naszej drużynie na 2 szachownicy (na zdjęciu drugi od lewej). Czechy reprezentują kolejni nasi koledzy klubowi – GM David Navara i GM Vlastimil Babula.

 

 

Pełny skład drużyny męskiej:

1. GM Radosław Wojtaszek
2. GM Mateusz Bartel
3. GM Bartosz Soćko
4. GM Dariusz Świercz
5. GM Bartłomiej Macieja

Trener: GM Michał Krasenkow.

 

Pełny skład drużyny kobiecej:

1. GM Monika Soćko
2. IM Iweta Rajlich
3. WGM Jolanta Zawadzka
4. WGM Karina Szczepkowska-Horowska
5. WIM Joanna Worek
Trenerami reprezentacji są: IM Marek Matlak i GM Aleksander Miśta.

 

Oficjalna strona Olimpiady:

 

 

Wszystkie zdjęcia zostały ściągnięte ze strony www.pzszach.pl.