Przejdź do głównej części

I Liga Juniorów – o krok od awansu do ekstraligi!

adminek 23 lip 2012 9:39

         W dniach 20-29.07 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Suchedniowe. Nasza drużyna wystąpiła w I Lidze w składzie: Błażej Kaleta (5/9), Piotr Mucha (6,5/9), Piotr Karpacz (5,5/9), Bartłomiej Mazur (6,5/9), Natalia Graczyk (4,5/9), Katarzyna Pokrzywa (3/9).   

 

        Nasza drużyna KSz HetMaN Szopienice Katowice dzięki doskonałemu finiszowi zajęła wysokie 4 miejsce. Na finiszu wygraliśmy z JKSz Jaworzno, Polonią Wrocław II oraz Raciborzem. W tych ważnych meczach zawodnicy pokazali klasę. W tych meczach Natalia Graczyk wygrała partię z aktualną mistrzynią Polski do lat 16, a Piotr Mucha pokazał klasę w  końcówce z Komilem Khamidovem, Błażej Kaleta wygrał z Kacprem Polokiem, Bartek Mazur wygrał z Erdmanemm Krzysztofem oraz Kasia Pokrzywa wygrała z Natalią Plutą. Bardzo dobrze zaprezentowała się cała drużyna. 

 

 

 

      Do ekstraligi awansowały: Hetman Koronny Trzebinia, Javena Hańcza Suwałki oraz UKS GIM-DWÓJKA Tomaszów Lubelski. Dzięki bardzo korzystnym wynikom w ostatniej rundzie byliśmy o krok od zajęcia 3 miejsca i awansu. Do awansu zabrakło bardzo niewiele – zaledwie pół punktu małego (punktacja pomocnicza). Jesteśmy I rezerwowymi i jeśli któraś drużyna się wycofa z ekstraligi to wchodzimy do ekstraligi. W tym roku z ekstraligi niespodziewanie wycofała się drużyna z Skierniewic. Do II ligi spadają: KMSZ Kielce, JKSz Jaworzno i Polonia Wrocław II.

 

Dodatkowych atrakcji dostarczyło nam PKP. Pociąg do Suchedniowa spóźnił się 3 godziny :).

 

Gratulację i podziękowania dla zawodników, działaczy, opiekunów, rodziców za wkład w ten duży sukces!

 

Wyniki można obejrzeć na stronie:

http://www.szszach.pl/dmp2012/index.html

 

 

Galeria zdjęć naszej drużyny