Przejdź do głównej części

Mistrzostwa Polski – małżeństwo Soćków podbija Chorzów!

adminek 16 lut 2012 12:21

    

 

     W dniach 13-21 kwietnia w hotelu Sztygarka w Chorzowie odbyły się Budimex Mistrzostwa Polski Kobiet i Enea Mistrzostwa Polski w Szachach. Turniej zakończył się wspaniałym sukcesem dla naszych zawodników i dla naszego klubu. Złote medale w obydwu imprezach zainkasowała nasza arcymistrzowska para Monika i Bartosz Soćko! Srebrny medal zdobył nasz kolega klubowy – GM Grzegorz Gajewski. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo – do wyłonienia medali potrzebne były baraże.

 

     W dwupartiowym barażu naszych zawodników (Bartosza z Grzegorzem), w lepszej sytuacji był Bartosz. Lepsza wartościowość powodowała, że w przypadku remisu 1-1 zdobył tytuł mistrzowski. W pierwszej partii pozycja była cały czas w przybliżeniu równa, jednak na samym końcu w pozycji wieża przeciwko gońcówi Grzegorz popełnił duże przeoczenie i w rezultacie baraż zakończył się już w pierwszej rundzie. 

 

     Bardzo ciekawie zapowiadał się baraż w turnieju Kobiet – aż 4 zawodniczki dzieliły 1 miejsce z wynikiem 6/9: GM Monika Soćko, WGM Jolanta Zawadzka, WGM Karina Szczepkowska-Horowska oraz IM Iweta Rajlich. Zawodniczki rozegrały dwa koła systemem każdy z każdym. W tym maratonie najlepiej odnalazła się Monika, która z wynikiem 3,5/6, dzięki najwyższemu wartościowaniu zdobyła złoty medal. Tego nikt nie zauważył. Całe podium, kobiece i męskie składało sie z przedstawicieli śląskich klubów!

 

     W grupie mężczyzn grali także: GM Kamil Mitoń (5/9) – 7 miejsce oraz GM Krzysztof Bulski (4/9) – 17m.

     W czasie rozpoczęcia Mistrzostw odbyła się także Gala Hetmanów 2012, na której statuetkę zawodnika roku otrzymał GM Bartosz Soćko.

Gratulujemy!