Przejdź do głównej części

Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn 2011

adminek 13 lis 2011 11:06

     W dniach 3-11.11 odbyły się w Grecji Drużynowe Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn 2011. W polskiej reprezentacji grało 3 zawodników HetMaNa. W drużynie mężczyzn grało 2 naszych zawodników: GM Bartosz Soćko oraz GM Kamil Mitoń, natomiast w drużynie kobiecej liderką była GM Monika Soćko.

     

     Świetnie zagrały nasze kobiety – cały turniej grały bardzo bojowo i remis w ostatniej rundzie z Armenią wystarczył do zdobycia srebrnego medalu. To ogromny sukces naszej reprezentacji! Monika nie zawiodła na 1 szachownicy – zdobyła solidne +2 (5,5/9) i zarobiła parę oczek na rankingu. 

     

     Drużyna męska bardzo słabo zaczęła – pogubiliśmy połówki ze słabą Litwą oraz Słowenią. Jednak na finiszu było już dużo lepiej – wygrane z Anglią i Chorwacją wywindowały nas na niezłe 8 miejsce. Na liście startowej byliśmy sklasyfikowani na 14 pozycji, więc występ można zaliczyć do udanych. Bartosz na drugiej szachownicy zrobił dobry wynik +1 (4,5/8), natomiast Kamil na czwartej +2 (4,5/7). Obydwaj wyszli bez większych zmian na rankingu.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskiego Związku Szachowego.

 

 

Nasze medalistki

 

GM Monika Soćko

 

GM Bartosz Soćko

 

GM Kamil Mitoń

 

Zdjęcia zostały pobrane ze strony Polskiego Związku Szachowego