Przejdź do głównej części

Gala Sportu w Katowicach 2011

adminek 13 kw. 2011 6:33

 

Finał 13 Olimpiady Szachowej w grze korespondencyjnej zakończył się w grudniu 2009r. Reprezentacja Polski w składzie GM Ryszard Skrobek, SM Maciej Jędrzejowski, SM Dr Wojciech Krzyżanowski, SM Dariusz Szczepankiewicz, SM Tadeusz Szafraniec /kapitan/, SM Waldemar Kozłowski zdobyła w tym prestiżowym turnieju brązowe medale. Na początku października 2010 r. Mariusz Wojnar nasz delegat, na kongresie ICCF w tureckiej Antaly odebrał oficjalnie należne nam wyróżnienia.

 

Ale dla uczestników tego turnieju faktyczne jego zakończenie miało miejsce we wtorek 05 kwietnia 2011 r. w sali Kinoteatru „RIALTO” w Katowicach. Na Gali Sportu wśród zaproszonych przez najwyższe władze Katowic gości pojawiło się wielu wspaniałych polskich sportowców i wybitnych działaczy. Byli mistrzowie świata w kolarstwie – Czesław Lang i Lech Piasecki, był nasz biathlonista Tomasz Sikora, była też królowa polskich nart Justyna Kowalczyk. Oprawę muzyczną uroczystości w świetle laserowych świateł zapewnił duet muzyczny „ELECTRICA DUO – Kasia & Paula /skrzypce & elektryczna harfa/. Na gali pojawiła się również trójka szachistów z „brązowej drużyny olimpijskiej” – Tadeusz Szafraniec, Waldemar Kozłowski i autor tego sprawozdania.

 

Z rąk Prezydenta Miasta Katowice Pana Piotra Uszoka w asyście Mariusza Wojnara na scenie teatru w blasku reflektorów zostały nam wręczone brązowe medale olimpijskie i pamiątkowe dyplomy.

 

Wspaniała impreza, niesamowite przeżycia, które chyba pozostaną w naszej pamięci do końca życia. Była tez okazja do krótkiej wymiany zdań z Justyną Kowalczyk i zrobienia wspólnego zdjęcia. Zainteresowanie zasadami i sposobem gry w szachy korespondencyjne wyraził Rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach Prof. dr hab. Zbigniew Waśkiewicz. Również lokalna telewizja katowicka w wieczornych wiadomościach przedstawiła relację z tej uroczystości.

 

Właściwie szkoda, że reszta składu naszej drużyny nie mogła dotrzeć do Katowic. Jest doprawdy czego żałować.

 

Chcę też publicznie na łamach oficjalnej strony KSzGK wyrazić szczególne wyrazy podziękowania dla kol. Tadeusza Szafrańca – Prezesa Klubu Szachowego Hetman Szopienice Katowice, który był zarówno pomysłodawcą jak i realizatorem takiego zakończenia 13 Olimpiady Szachowej, i dzięki któremu mogliśmy się spotkać na tej wspaniałej uroczystości. Podziękowania należą się także jego córce Ewie, która wykonując dziesiątki zdjęć upamiętniła nasze uczestnictwo na Gali Sportu w Katowicach.

 

Autorem tekstu jest nasz kolega Dariusz Szczepankiewicz.

 

Zdjęcia z gali można zobaczyć w galerii: