Przejdź do głównej części

47 Otwarte Mistrzostwa Chorzowa

adminek 04 Kwi 2011 9:32

       W dniach 26.03 – 02.04.2011 odbyły się 47 Otwarte Mistrzostwa Chorzowa. W turnieju grało kilku zawodników HetMaNa. Najlepiej spisał się Piotr Wilk, który z wynikiem 7,5/9 samodzielnie zwyciężył w grupie B! W tej grupie grali także Zbigniew Babczyński (4/9, 19m.) oraz Janusz Karcz (3/9, 32m.). W głównym turnieju grali: Bartłomiej Karcz i Łukasz Stepaniec. Bartek po słabym starcie (0/2), zdołał się zmobilizować i zakończył turniej na dobrej 11 pozycji (5,5/9). Łukasz był jednym z najbardziej ugodowych zawodników – zremisował aż 7 partii! Niestety w ostatniej przegrał z Kacprem Polokiem, co zepchnęło go na dalsze miejsce (4,5/9, 20m.). Walkę o tytuł Mistrza Chorzowa wygrał gość z Ukrainy, IM Vitali Koziak (7/9), drugi był Janusz Sroka (6/9), trzeci Nikolaj Osipow (6/9).

 

Gratulujemy!

 

Wyniki w całym artykule lub na stronach:

47 Otwarte Mistrzostwa Chorzowa

 

OPEN FIDE

 

Wyniki – runda 9


M-ce Nr Tyt. Nazwisko Imię Fed. Elo Rank. Klub Pkt. MBch. Bch. Chg
1 1 IM Koziak, Vitali UKR 2471 2400 SzKS Zelmer Rzeszów 7.0 41.50 53.00

-0.67

2 8 k Sroka, Janusz POL 2091 2200 TMS Roszada Gliwice 6.5 37.00 47.00

1.53

3 6 k Osipow, Nikołaj POL 2179 2200 KS 23 Górnik-Czerwionka Leszczyny 6.5 35.00 43.50

0.96

4 2 IM Kalinin, Oleg UKR 2375 2400 LKS Pasjonat Dankowice 6.0 40.00 51.00

-0.86

5 4 FM Mulet, Piotr POL 2334 2300 TMS Roszada Gliwice 6.0 39.00 48.50

-0.88

6 5 k+ Piesik, Piotr POL 2216 2200 UKS Hetman Częstochowa 6.0 38.00 48.50

-0.51

7 14 I Kaczmarek, Aleksander POL 2036 2000 KMKSz Victoria Kielce 6.0 37.00 48.00

1.94

8 10 I+ Bojdoł, Robert POL 2053 2100 UKS SP1 Jedynka Tychy 6.0 34.00 44.00

1.09

9 11 I++ Polok, Kacper POL 2046 2100 Ksz Silesia Racibórz 5.5 37.00 46.50

0.78

10 16 I Kastelik, Adrian POL 1996 2000 Aks Mikołów 5.5 36.50 47.50

1.88

11 22 I Karcz, Bartłomiej POL 1906 2000 KSz HetMaN Szopienice Katowice 5.5 32.50 43.00

0.98

12 13 I Jelonek, Michał POL 2039 2000 KS DORS Ruda Śląska 5.0 33.50 43.50

-0.24

13 40 II Mucha, Piotr POL 1707 1800 PSSz Pszczyna 5.0 33.00 41.50

3.31

14 19 II+ Woźniak, Dawid POL 1917 1800 UKS SP1 JEDYNKA Tychy 5.0 33.00 41.00

-0.09

15 15 FM Kazek, Krzysztof POL 2000 2300 TS-K SZOMBIERKI Bytom 5.0 32.50 41.50

-0.42

16 32 II+ Czornik, Janusz POL 1837 1800 KS Carbo-Gliwice Gliwice 5.0 31.50 39.00

0.86

17 12 I+ Więcek, Paweł POL 2043 2100 PSSz Pszczyna 4.5 37.00 47.50

0.71

18 17 k Błasiak, Mirosław POL 1952 2200 Aks Mikołów 4.5 36.50 46.00

0.30

19 3 m Juroszek, Tadeusz POL 2355 2300 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 4.5 36.00 45.50

-1.76

20 20 I Stepaniec, Łukasz POL 1916 2000 KSz HetMaN Szopienice Katowice 4.5 34.00 43.50

0.83

21 29 k Solek, Zenon POL 1870 2200 katowice 4.5 32.50 42.50

0.89

22 7 k Zowada, Kazimierz POL 2146 2200 JKSz MCKiS Jaworzno 4.5 32.00 41.50

-2.38

23 44 I Stachańczyk, Stanisław POL 0 2000 StSz Arcymajstry Jaworzno 4.5 32.00 40.00

0.00

24 18 I Gałyga, Józef POL 1946 2000 Aks Mikołów 4.5 30.50 39.50

0.24

25 39 II Karpacz, Piotr POL 1747 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.5 29.00 37.00

1.55

26 36 II Faron, Rafał POL 1798 1800 ChTS Chorzów 4.0 31.50 40.00

1.39

27 30 II+ Góra, Tomasz POL 1868 1800 KS DORS Ruda Śląska 4.0 31.50 40.00

-0.47

28 42 II Rosicki, Marcin POL 1560 1800 JKSz MCKiS Jaworzno 4.0 31.00 38.50

2.88

29 9 I++ Przybyłka, Damian POL 2061 2100 ChTS Chorzów 4.0 30.00 37.50

-2.51

30 43 I Fatyga, Henryk POL 0 2000 Piekary Śląskie 4.0 28.00 36.50

0.00

31 23 I Santura, Janusz POL 1900 2000 UKS 21 Podlesie 4.0 26.50 34.50

-1.24

32 27 I Zielinski, Hubert POL 1885 2000 ŻKSz Żary 4.0 24.00 31.50

-0.55

33 35 I Richter, Bronisław POL 1802 2000 MDK Związkowiec Katowice-Zawodzie 4.0 23.50 30.00

0.96

34 24 II+ Ociepka, Tomasz POL 1894 1800 SIL Progres Żory 3.5 29.00 36.00

-0.06

35 34 II Heimann, Adrian POL 1806 1800 Bytom 3.5 28.00 35.00

0.03

36 38 II Czornik, Adam POL 1764 1800 KS Carbo-Gliwice Gliwice 3.5 25.50 32.50

0.40

37 37 I Klementys, Jerzy POL 1781 2000 MLKSz Myślenice 3.5 24.50 31.00

0.86

38 21 I Michalski, Edmund POL 1910 2000   3.0 34.50 44.50

-1.84

39 26 I Marek, Eugeniusz POL 1886 2000 MKSz Diagonalia Imielin 3.0 27.50 35.00

-0.29

40 25 I Frączek, Lesław POL 1887 2000 PSSz Pszczyna 2.5 29.00 38.50

-1.93

41 31 I Buchowski, Adam POL 1839 2000 Aks Mikołów 2.5 23.50 30.00

-2.61

42 33 I Rychlik, Bogdan POL 1823 2000 SRSDiM Węgrów 2.0 30.00 39.00

-0.18

43 41 II Hendel, Kazimierz POL 1679 1800 MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice 2.0 24.00 31.00

-1.30

44 28 II Wiechowski, Bronisław POL 1884 1800   1.0 23.00 31.00

-3.58

 

 

47 Otwarte Mistrzostwa Chorzowa gr B

 

Wyniki – runda 9


M-ce Nr Tyt. Nazwisko Imię Elo Rank. Klub Pkt. MBch. Bch.
1 3 II Wilk, Piotr 1699 1800 KSz Hetman Szopienice Katowice 7.5 35.00 45.00
2 18 II Michalski, Rafał 0 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 7.0 38.00 49.00
3 10 III Pasoń, Daniel 1543 1600 KSz Centrum Siemianowice Śląskie 7.0 38.00 48.50
4 2 II Szczecina, Kamil 1764 1800 ChTS Chorzów 6.5 37.50 47.50
5 5 II Mirek, Łukasz 1643 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 6.0 42.50 54.00
6 25 III Olej, Dariusz 0 1600 StSz Arcymajstry Jaworzno 6.0 35.50 46.00
7 11 II Zieliński, Marcin 1534 1800 Politechnika Śląska Gliwice 6.0 29.50 38.50
8 7 II Bogacki, Henryk 1589 1800 IKSz Tęcza Tarnowskie Góry 5.5 37.50 48.00
9 23 III Derwisz, Adam 0 1600 MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice 5.5 30.00 38.50
10 28 III Tomaka, Marek 0 1600 Akademia Szachowa Gliwice 5.0 39.00 50.00
11 17 II Matuszek, Andrzej 0 1800 MDK Związkowiec Katowice-Zawodzie 5.0 33.50 44.00
12 9 II Burakowski, Marek 1573 1800 UKS SP1 JEDYNKA Tychy 5.0 33.00 42.00
13 8 II Rosicki, Łukasz 1582 1800 KSz Centrum Siemianowice Śląskie 5.0 32.50 41.00
14 14 III Rosicki, Paweł 1435 1600 KSz Centrum Siemianowice Śląskie 5.0 28.00 38.00
15 26 III Pach, Andrzej 0 1600 Chorzów 5.0 27.50 37.00
16 34   Grzebieniowski, Krzysztof 0 1000 Katowice 4.5 34.00 44.50
17 6 II Mucha, Marek 1602 1800 PSSz Pszczyna 4.5 33.00 42.50
18 27 III Szolc, Piotr 0 1600 Zabrze 4.5 32.50 42.00
19 4 II Babczyński, Zbigniew 1690 1800 KSz Hetman Szopienice Katowice 4.0 32.50 42.50
20 35   Kopeć, Kamil 0 1000 Katowice 4.0 31.50 41.50
21 13 II Binkowska, Agata 1513 1600 SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry 4.0 30.50 40.00
22 22 III Banasiński, Jacek 0 1600 MDK Związkowiec Katowice-Zawodzie 4.0 29.00 39.00
23 15 III Sikora, Szymon 1404 1600 ChTS Chorzów 4.0 27.50 35.00
24 1 I Muc, Zbigniew 1789 2000 UKS 21 Podlesie 3.5 35.50 46.00
25 16 II Jakubczyk, Andrzej 0 1800 MDK Związkowiec Katowice-Zawodzie 3.5 35.00 45.00
26 12 III Osuchowski, Samuel 1516 1600 RKS Mat Ruda Śląska 3.5 32.50 42.00
27 31 IV Szczecina, Marek 0 1400 ChTS Chorzów 3.5 30.50 39.00
28 19 II Pawłowski, Edward 0 1800 Zabrze 3.5 22.50 30.00
29 32 IV Świerad, Łukasz 0 1400 ChTS Chorzów 3.5 21.50 29.00
30 29 IV Jesionek, Kazimierz 0 1400 Chorzów 3.0 27.00 35.50
31 24 III Matysek, Paweł 0 1600 RKS Mat Ruda Śląska 3.0 26.00 34.50
32 30 IV Karcz, Janusz 0 1400 KSz Hetman Szopienice Katowice 3.0 25.00 33.00
33 21 II+ Teske, Iwona 0 1600 ChTS Chorzów 3.0 23.00 33.00
34 20 II Sowka, Franciszek 0 1800   2.5 20.50 29.50
35 33 V Gamrat, Adam 0 1200 Chorzow 2.0 19.50 27.00