Przejdź do głównej części

I Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica

adminek 09 Mar 2011 12:05

    6 marca odbył się I Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica. Była to prawdopodobnie największa jednodniowa impreza w Polsce! Pula nagród wynosiła 22 000 zł, co przyciągnęło najlepszych polskich zawodników, a także kilku bardzo silnych gości z zagranicy. Grało 143 zawodników, w tym 11 arcymistrzów. Z naszego klubu grali GM Jacek Gdański oraz GM Bartosz Soćko. Obaj nie zagrali najlepiej – z wynikiem 6,5/9 zajęli odpowiednio miejsca 10 i 15. Turniej wygrał GM Gritsak Orest, drugi był GM Łukasz Cyborowski, trzeci GM Michał Krasenkow.

 

Wyniki w całym artykule lub na stronie:


 

Wyniki – runda 9


M-ce Tyt. Nazwisko Imię Fed. Elo Rank. Klub Pkt. MBch. Bch.
1   GM Gritsak, Orest UKR 2539 2539 Drakon Lublin 7.5 42.50 54.00    
2   GM Cyborowski, Łukasz POL 2535 2535 LKS Pasjonat Dankowice 7.5 41.50 54.00    
3   GM Krasenkow, Michal POL 2621 2621 KSz Stilon Gorzów Wlkp. 7.5 40.00 50.00    
4   GM Turov, Maxim RUS 2635 2635 Arkhangelsk 7.0 41.50 53.00    
5   IM Smith, Bryan G USA 2458 2458 Philadelphia 7.0 40.00 51.00    
6   IM Piorun, Kacper POL 2513 2513 KSz. STILON Gorzów Wielkopolski 7.0 40.00 51.00    
7   GM Markowski, Tomasz POL 2609 2609 "Odrodzenie" Kożuchów 7.0 40.00 50.00    
8   IM Tomczak, Jacek POL 2539 2539 KS Pocztowiec Poznań 7.0 39.00 50.00    
9   GM Macieja, Bartłomiej POL 2619 2619 KSz Polonia Warszawa 7.0 37.00 47.50    
10   GM Gdański, Jacek POL 2542 2542 Hetman Szopienice 6.5 44.50 57.00    
11   IM Warakomski, Tomasz POL 2472 2472 KSz Polonia Warszawa 6.5 40.00 52.00    
12   IM Szeląg, Marcin POL 2479 2479 Pocztowiec Poznań 6.5 39.00 49.50    
13   GM Malaniuk, Vladimir POL 2518 2518 AKSz Hetman-Politechnika Koszalinska Koszalin 6.5 38.50 50.00    
14   IM Pedzich, Dominik POL 2418 2400 KS Polonia Warszawa 6.5 38.50 48.50    
15   GM Soćko, Bartosz POL 2660 2660 KSz HetMaN Szopienice Katowice 6.5 38.00 48.50    
16   IM Żołnierowicz, Krzysztof POL 2230 2230 AZS UKW Toruń 6.5 36.50 47.00    
17   GM Olszewski, Michał POL 2532 2532 KSz Polonia Warszawa 6.5 35.50 45.50    
18   FM Siwiec, Bartłomiej POL 2216 2216 AZS UMK Toruń 6.0 45.50 56.00    
19   GM Grabarczyk, Mirosław POL 2438 2438 Baszta Żnin 6.0 44.00 55.50    
20   IM Chojnacki, Krzysztof POL 2437 2437 Pocztowiec Poznań 6.0 44.00 54.50    
21   IM Hnydiuk, Aleksander POL 2432 2432 Prokonex Brzeg 6.0 39.50 51.50    
22   WGM Majdan-Gajewska, Joanna POL 2359 2359 AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin 6.0 39.50 50.00    
23   FM Bronowicki, Mateusz POL 2326 2326 KSz Stilon Gorzów Wlkp. 6.0 39.00 51.00    
24   IM Urban, Klaudiusz POL 2464 2464 KS Pocztowiec Poznań 6.0 38.50 50.50    
25   k Bernat, Marcin POL 2170 2170 KS LECH-WSUS Poznań 6.0 38.50 49.50    
26   I+ Adamek, Przemysław POL 2065 2065 KS Pocztowiec Poznań 6.0 36.50 46.50    
27   I Przybylski, Bartosz POL 2099 2099 MUKS Wieża Kórnicka Kórnik 6.0 36.00 47.00    
28   I+ Fengier, Winicjusz POL 2096 2096 Chrobry Gniezno 6.0 34.50 45.50    
29   FM Delekta, Piotr POL 2260 2260 Krzyż Wlkp 6.0 34.50 45.00    
30   II+ Koitka, Jakub POL 1887 1887 Klub Szachowy Stilon Gorzów 6.0 32.50 39.50    
31   IM Aliavdin, Nikolai POL 2377 2377 Hetman Myślibórz 5.5 42.50 54.00    
32   IM Rutkowski, Maciej POL 2395 2395 KSz Stilon Gorzów Wlkp. 5.5 42.00 54.00    
33   m Panocki, Adrian POL 2356 2300 GKSz Solny Grzybowo 5.5 42.00 53.00    
34   IM Okhotnik, Vladimir FRA 2428 2570 Le Touquet 5.5 41.00 53.00    
35   WGM Szczepkowska-Horowska, Karina POL 2254 2254 MKSz Rybnik 5.5 41.00 51.00    
36   I Tomaszewski, Kacper POL 1744 1744 JKSz-W Jarocin 5.5 39.50 47.50    
37   m Kołosowski, Paweł POL 2302 2302 Pruszcz Gdanski 5.5 39.00 49.00    
38   FM Przybylski, Wojciech POL 2344 2344 KS Pocztowiec Poznań 5.5 38.50 50.00    
39   I++ Bęben, Paweł POL 2137 2137 MKS przy MDK Trzcianka 5.5 38.00 50.00    
40   WFM Kulon, Klaudia POL 2220 2220 Hetman Koszalin 5.5 37.50 48.50    
41   I++ Nowak, Rafał POL 2054 2054 LKS Chrobry Gniezno 5.5 37.00 47.50    
42   k Szopieraj, Dariusz POL 2097 2097 UKS Ziemowit Złotów 5.5 36.50 46.50    
43   I Hrynkiewicz, Brtosz POL 1973 1973 MKS przy MDK Trzcianka 5.5 36.50 46.00    
44   II+ Delekta, Filip POL 1830 1830 KSz Stilon Gorzów Wlkp. 5.5 36.00 44.50    
45   I Dzwikowski, Adam POL 2013 2013 Poznań 5.5 35.50 45.00    
46   I+ Zakrzewski, Marek POL 2084 2084 MKS przy MDK Trzcianka 5.5 35.00 46.50    
47   FM Steczek, Marcin POL 2404 2404 TS-R Hetman Konin 5.5 35.00 45.50    
48   I++ Sobczak, Mirosław POL 1960 1960 LKS Chrobry Gniezno 5.5 34.50 44.50    
49   II Paczka, Patryk POL 1793 1793 Poznań 5.5 33.50 40.50    
50   m Korościel, Aneta POL 2056 2056 Ksz Odrodzenie Kożuchów 5.5 30.50 41.00    
51   II Dura, Rafał POL 1563 1563 OSz Baszta Szamotuły 5.5 29.50 37.00    
52   I Stachowiak, Sławomir POL 2027 2027 Raszyn Poznań 5.0 37.50 48.50    
53   I+ Fengier, Radosław POL 2147 2147 Chdk Chodzież 5.0 36.50 47.50    
54   I Józefczak, Andrzej POL 2037 2037 Chrobry Gniezno 5.0 36.00 47.50    
55   II Pogorzelski, Adrian POL 0 1800 UKS MDK Iskra Piła 5.0 35.00 44.00    
56   I++ Szmidt, Przemek POL 2023 2023 Gambit Świecie 5.0 35.00 43.50    
57   I Smagalski, Sławomir POL 1999 1999 TS-R HETMAN KONIN 5.0 34.00 45.50    
58   I Konieczynski, Piotr POL 1943 1943 Baszta MOS Żnin 5.0 34.00 42.00    
59   II Flisik, Paweł POL 1784 1784 MKS MDK Trzcianka 5.0 33.50 42.50    
60   II Sobiech, Krzysztof POL 1829 1829 KS Szachmistrz Kalisz 5.0 33.50 42.00    
61   II Pałasz, Michał POL 1747 1747 MKS przy MDK Trzcianka 5.0 33.50 42.00    
62   I Wiśniewski, Emil POL 1899 1899 LKS Chrobry Gniezno 5.0 33.00 42.00    
63   k Sobierska, Wioletta POL 2003 2003 JKSz-W Jarocin 5.0 32.50 43.50    
64   III Przybylski, Robert POL 0 1600 MDK MAT Chodzież 5.0 32.50 41.50    
65   k Jaworski, Jan POL 0 2200 MKS przy MDK Trzcianka 5.0 31.50 41.00    
66   II Hrynkiewicz, Jakub POL 1676 1676 MKS przy MDK Trzcianka 5.0 31.50 40.50    
67   I Świątek, Ryszard POL 0 2000 MKS przy MDK Trzcianka 5.0 31.00 42.50    
68   II+ Ancuta, Adam POL 1866 1866 MDK Iskra Piła 5.0 31.00 40.50    
69   III Szubielski, Wojciech POL 0 1600 Wałcz 5.0 30.00 39.00    
70   III Sielicki, Krzysztof POL 0 1600 UKS SKOCZEK Choszczno 5.0 30.00 37.00    
71   II Dura, Damian POL 1650 1650 BASZTA SZAMOTUŁY 5.0 29.50 38.50    
72   III Badsung, Radosław POL 0 1600 UKS SKOCZEK Choszczno 5.0 28.50 36.00    
73   WIM Krasenkova, Ilena RUS 2127 0 Rosja 4.5 36.50 47.00    
74   I Witwicki, Paweł POL 1992 1992 JKSz-W Jarocin 4.5 36.50 46.50    
75   II Witczak, Jakub POL 1580 1580 Klub Szachowy Stilon Gorzów 4.5 35.00 45.50    
76   I+ Czech, Mieczysław POL 1950 1950 UKSz Ziemowit Złotów 4.5 35.00 45.00    
77   II Śnihur, Piotr POL 1790 1790 UKS Smecz Konin 4.5 34.50 43.50    
78   k Banach, Wieslaw POL 2110 2110 LKS Chrobry Gniezno 4.5 34.50 43.00    
79   II Kordek, Norbert POL 1562 1562 Poznań 4.5 34.50 42.50    
80   I+ Depta, Anna POL 1879 1879 MUKS Wieża Pleszew 4.5 34.00 44.00    
81   II Świderski, Radoslaw POL 1785 1785 Klub Szachowy Stilon Gorzów 4.5 33.50 42.50    
82   III Czaczyk, Kacper POL 0 1600 Baszta MOS Żnin 4.5 33.00 41.50    
83   II Śnihur, Adam POL 1405 1405 UKS Smecz Konin 4.5 32.00 42.00    
84   II Naruszewicz, Łukasz POL 0 1800 MKS przy MDK Trzcianka 4.5 31.00 40.00    
85   V Idzik, Michał POL 0 1200 Wałcz 4.5 30.50 40.00    
86   II Tyborska, Karolina POL 0 1600 UKSz Ziemowit Złotów 4.5 30.50 39.00    
87   I Adamek, Robert POL 0 2000 Poznań 4.5 30.00 39.50    
88   III Abraham, Henryk POL 0 1600 Rogoźno 4.5 29.50 38.00    
89   I Kupryjańczyk, Jan POL 1860 1860 JKSz-W Jarocin 4.5 29.50 37.50    
90   III Dłużyński, Krzysztof POL 0 1600 UKS SKOCZEK Choszczno 4.5 29.00 37.50    
91   II Śliwa, Marta POL 0 1600 UKS SKOCZEK Choszczno 4.5 27.50 36.00    
92   II Leszczyński, Stanisław POL 0 1800 UKSz Ziemowit Złotów 4.5 27.00 36.50    
93   IV Żeleźniak, Maksymilian POL 0 1400 UKS Iskra Piła 4.5 24.50 31.00    
94   II Pałasz, Krzysztof POL 1743 1743 MKS przy MDK Trzcianka 4.0 36.00 43.50    
95   I Śniadecki, Jerzy POL 0 2000 Baszta MOS Żnin 4.0 35.00 45.00    
96   I Ciesiński, Andrzej POL 0 2000 Wałcz 4.0 33.00 43.00    
97   I++ Krzywina, Michał POL 2036 2036 Piła 4.0 32.00 42.00    
98   II Haja, Jacek POL 1772 1772 LZS Plezuro Skoki 4.0 32.00 39.50    
99   I Dassuj, Andrzej POL 1559 1559 Trzcianka 4.0 31.50 42.00    
100   I Kapitanczyk, Andrzej POL 0 2000 MKS przy MDK Trzcianka 4.0 31.50 41.00    
101   II Piorun, Adam POL 0 1800 Łowicz 4.0 31.50 40.00    
102   I+ Kołodziejski, Damian POL 0 2100 UKSz Ziemowit Złotów 4.0 31.00 41.50    
103   III Stępczyński, Piotr POL 0 1600 GRYF Szczecin 4.0 30.50 38.50    
104   CM Bukowski, Rafał POL 2206 2206 AZS UKW Bydgoszcz 4.0 30.50 38.50    
105   III Czaczka, Piotr POL 0 1600 Hetman Myślibórz 4.0 30.00 39.00    
106   III Adamczyk, Wiesław POL 1612 1612 Chrobry Gniezno 4.0 30.00 37.50    
107   III Osada, Łukasz POL 0 1600 UKSz Ziemowit Złotów 4.0 30.00 37.50    
108   II Osada, Kacper POL 1655 1655 UKSz Ziemowit Złotów 4.0 30.00 37.00    
109   IV Zakrzewski, Bartosz POL 0 1400 MKS przy MDK Trzcianka 4.0 29.50 37.50    
110   IV Jakubowski, Maciej POL 0 1400 Pleszew 4.0 29.50 37.00    
111   III Osada, Wojciech POL 0 1600 UKSz Ziemowit Złotów 4.0 28.50 35.50    
112   III Cieślak, Jarosław POL 0 1600 Wałcz 4.0 28.00 36.00    
113   III Dahlke, Bogdan POL 0 1600 Rogoźno Wlkp. 4.0 26.00 33.00    
114   III Graś, Bartosz POL 0 1600 LZS KUZNICA ZELICHOWSKA 4.0 25.00 33.50    
115   III Pająk, Oliwia POL 0 1400 UKSz Ziemowit Złotów 4.0 24.50 32.50    
116   III Michalec, Barbara POL 0 1400 UKSz Ziemowit Złotów 4.0 24.50 31.00    
117   III Sznajder, Barbara POL 0 1400 MKS przy MDK Trzcianka 4.0 23.50 30.50    
118   III Rabęda, Grzegorz POL 1484 1484 CK Łubianka 3.5 33.00 44.00    
119   III Abratański, Wojciech POL 0 1600 Hetman Myślibórz 3.5 30.00 39.00    
120   II Jaworski, Wojciech POL 0 1800 MKS przy MDK Trzcianka 3.5 29.00 37.00    
121   IV Rosłon, Oskar POL 0 1400 UKS SKOCZEK Choszczno 3.5 27.00 34.50    
122     Barabasz, Jakub POL 0 1000 UKS MDK Iskra Piła 3.5 27.00 33.00    
123   III Jaworski, Tomasz POL 0 1600 MKS przy MDK Trzcianka 3.5 26.50 34.00    
124   III Sawicka, Marta POL 0 1400 UKSz Ziemowit Złotów 3.5 26.00 34.00    
125     Zduński, Edward POL 0 1000 Wałcz 3.5 25.50 32.50    
126   II Kyciak, Marcin POL 0 1800 Chodziez 3.5 25.50 31.00    
127   IV Mendyk, Przemysław POL 0 1400 MKS przy MDK Trzcianka 3.5 25.00 31.00    
128   III Kostecki, Samuel POL 0 1600 UMKS Na Pięterku Poznań 3.5 23.00 30.00    
129   III Kasperek, Tadeusz POL 0 1600 MKS przy MDK Trzcianka 3.0 29.00 37.50    
130   III Jankowski, Jarosław POL 0 1600 Trzcianka 3.0 27.50 34.00    
131   III Lipiak, Mateusz POL 0 1600 UKS Iskra Piła 3.0 27.00 34.00    
132   V Daukszewicz, Przemysław POL 0 1200 Piła 3.0 27.00 34.00    
133     Iwicki, Kacper POL 0 1000 UKS MDK Iskra Piła 3.0 26.50 34.00    
134   V Idzik, Jakub POL 0 1200 Wałcz 3.0 26.50 33.50    
135   III Kostecka, Marika POL 0 1400 UMKS Na Pięterku Poznań 3.0 25.50 33.00    
136   IV Mendyk, Paweł POL 0 1400 MKS przy MDK Trzcianka 3.0 25.50 33.00    
137     Grupa, Alfred POL 0 1000 Przeźmierowo 3.0 25.00 31.50    
138     Kijek, Arkadiusz POL 1395 1395 OSz Baszta Szamotuły 3.0 24.50 33.50    
139   III Rybak, Paweł POL 0 1600 LKS Kuźnica Żelichowska 3.0 24.50 32.00    
140   V Butyrowski, Marcel POL 0 1200 UKS MDK Iskra Piła 3.0 24.00 31.00    
141     Turek, Mateusz POL 0 1000 Piła 3.0 24.00 30.50    
141     Michalski, Mateusz POL 0 1000 TS Kuźnia Rybnik 3.0 24.00 30.50    
143     Śliwinska, Noemi POL 0 1000 Trzcianka 3.0 24.00 30.00    
144     Jurkowska, Patrycja POL 0 1000 Trzcianka 3.0 23.50 30.50    
145     Haja, Jakub POL 0 1000 Damasławek 3.0 23.50 29.50    
146   III Paliwoda, Borys POL 0 1600 Baszta MOS Żnin 3.0 22.50 29.50    
147     Sikorski, Kamil POL 0 1000 Trzcianka 3.0 20.50 26.50    
148     Bujacz, Kacper POL 0 1000 GOK "CZARNY KOŃ" LIPKA 3.0 20.00 27.00    
149     Marek, Aleksy POL 0 1000 MKS przy MDK Trzcianka 2.5 19.00 25.50    
150   II Szarszoń, Piotr POL 0 1800 MKS przy MDK Trzcianka 2.0 29.00 38.00    
151     Michalska, Magdalena POL 0 1000 GOK "CZARNY KOŃ" LIPKA 2.0 23.50 30.00    
152   V Mielke, Adriana POL 0 1100 UKSz Ziemowit Złotów 2.0 23.00 29.50    
153     Krawczyk, Bernadeta POL 0 1000 MKS przy MDK Trzcianka 2.0 23.00 29.50    
154   IV Cyganik, Kacper POL 0 1400 Krzyż Wlkp 2.0 21.00 28.50    
155     Sikorski, Mateusz POL 0 1000 MKS przy MDK Trzcianka 2.0 20.00 25.50    
156     Michalski, Dominik POL 0 1000 GOK "CZARNY KOŃ" LIPKA 2.0 20.00 25.00    
157     Wieczorek, Mateusz POL 0 1000 MKS przy MDK Trzcianka 2.0 19.50 26.00    
158     Majchrzak, Michał POL 0 1000 MKS przy MDK Trzcianka 2.0 19.50 25.00    
159     Ciesińska, Weronika POL 0 1000 Wałcz 2.0 16.50 23.00    
160     Wieczorek, Michał POL 0 1000 MKS przy MDK Trzcianka 1.5 17.00 22.00    
161     Garbowski, Adrian POL 0 1000 MKS przy MDK Trzcianka 1.0 18.50 26.00