Przejdź do głównej części

Kolejna sesja Bundesligi i Ligi Śląskiej

adminek 01 mar 2011 9:44

     W weekend (26-27.02) odbyła się kolejna sesja Ligi Niemieckiej. Z naszego klubu grało 2 zawodników – GM Bartłomiej Heberla (Delmenhorster SK) oraz IM Krzysztof Bulski (SV Griesheim). Krzysztof osiągnął duży sukces – po remisie w ostatniej rundzie z GM Namigiem Guliyevem zdobył swoją pierwszą normę arcymistrzowską – gratulujemy! Dobrze zagrał także nasz arcymistrz, który zremisował z GM Vachierem-Lagrave (2721) oraz z GM Volokitinem (2661).

 

     W ten sam weekend odbyły się Ligi Wojewódzkie Juniorów i Seniorów. Tym razem seniorzy nie zagrali rewelacyjnie – w meczu z Pałacem Młodzieży Katowice Olek Masternak przegrał wygraną pozycję z Łukaszem Turlejem i przegraliśmy mecz 3,5-2,5. Następnie zremisowaliśmy z Górnikiem Czerwionką. Juniorzy w pierwszym meczu przegrali z silnym AZSem Gliwice, w drugim wygrali 4-2 ze Strzybniczanką Tarnowskie Góry.

 

    Decydująca sesja Ligi Śląskiej Seniorów odbędzie się dopiero w maju (15-15.05). Juniorzy zagrają w kwietniu (09-10.04). Natomiast w Lidze Niemieckiej odbędą się jeszcze 2 zjazdy (informacje na stronie Bundesligi).