Przejdź do głównej części

Akademickie Mistrzostwa Polski 2010

adminek 14 gru 2010 8:26

W weekend 10-12 grudnia odbyły się indywidualne i drużynowe Akademickie Mistrzostwa Polski. Turniej był rozgrywany w budynkach Politechniki Poznańskiej. Organizacja była w miarę dobra – zakwaterowanie było w hotelu Orbis, sala gry była duża. Jednak wiele do życzenia pozostawiali sędziowie. Rozpoczęcie turnieju opóźniło się o kilka godzin, z powodu wyjątkowo słabej wiedzy o obsłudze programu do kojarzenia. Sędzia także rozpoczynał rundy w turnieju męskim, gdy turniej kobiet trwał, co ewidentnie przeszkadzało zawodniczkom. Zostało podjętych także kilka kontrowersyjnych decyzji i upomnień. Cóż, mam nadzieję że sędziowie wyciągną wnioski i za rok będzie już lepiej!

Z naszego klubu grało kilku zawodników – GM Kamil Mitoń, GM Bartłomiej Heberla (obaj Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) oraz IM Krzysztof Bulski (Politechnika Śląska w Gliwicach). Dużą niespodziankę sprawił IM Krzysztof Bulski, który wygrał turniej indywidualny z wynikiem 8,5/9, a także wygrał 1 szachownicę w turnieju drużynowym z takim samym wynikiem. W turnieju indywidualnym drugi był IM Marcin Tazbir (8,5/9), trzeci był nasz arcymistrz (olimpijczyk) GM Kamil Mitoń. GM Bartłomiej Heberla(7,0/9) zajął siódme miejsce. W turnieju indywidualnym kobiet Mistrzostwo zdobyła śląska arcymistrzyni – WGM Karina Szczepkowska. W turnieju drużynowym ekipa naszych arcymistrzów zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej. Politechnika Śląska była druga w klasyfikacji uczelni technicznych.